Komposztálj!
Szerves hulladék nem csak a természetben, de otthonunkban is keletkezik, átlagosan a háztartási hulladék harmadát teszi ki. Ennek legkörnyezetbarátabb kezelési módja a komposztálás, ami tulajdonképpen a természet saját módja az újrahasznosításra.
Mit szabad és mit nem?
Minden természetes anyag előbb vagy utóbb komposztálódik, de nem árt odafigyelni arra, hogy pontosan mit is teszünk a komposztálónkba.
A komposztálható és nem komposztálható hulladékokról bővebben...
Miben komposztáljunk?
Sokféle komposztládával lehet találkozni a piacon, és mindegyiknek megvannak az előnyei és hátrányai.
Közösségi komposztálás
Komposztálni közösségben is lehet, ha társasházban élsz vagy nincs saját kerted.
Komposztálás Ünnepnapja
Minden évben október 10-én ünnepeljük a Komposztálás Napját. Célunk, hogy az oktatásba beemeljük a komposztálás témáját, amihez óvodai és iskolai csoportok jelentkezését várjuk.
Pályázati felhívás
Ti hogyan ünnepliket a Komposztálás Napját? Óvodai és iskolai csoportok jelentkezését várjuk.
Háttér
A Komposztálás Ünnepnapja egy civil kezdeményezés eredménye, hogy egy olyan fontos téma, mint a komposztálás, is kapjon megfelelő figyelmet.
Komposztos ötletek
Hogyan lehet kicsiket és nagyokat egyaránt aktívan bevonni a komposztálásba? Ehhez gyűjtöttük össze néhány jó gyakorlatot korcsoport és tantárgy szerint.
Beszámolók
A korábbi évek felhívásai során beérkező óvodai és iskolai programokról gyűjtöttünk össze ötleteket.
Galériák
Képes beszámolók a korábbi felhívások során beérkező óvodai és iskolai programokról.
Gyakran Ismételt Kérdések
-
Igen elterjedt "legenda", hogy a diófa levelét nem lehet komposztálni. Az igazság az, hogy a friss diólevélben valóban vannak növekedésgátló anyagok, de ezek a komposztálás során lebomlanak....
Komposztálós hírek
Az október 10-én esedékes Komposztálási Ünnepnaphoz kötődően a Humusz Szövetség és a Galgamenti Népfőiskola idén is felhívást intéz oktatási intézmények, civil közösségek számára.
A szerves hulladék megfelelő kezelése, többek között a metánkibocsátás csökkentése által, rendkívüli módon hozzá tud járulni a klímaváltozás negatív hatásainak mérsékléséhez. Mindebben pedig a periféria országaiban, az ún. globális délen sok, a hulladékok gyűjtögetéséből a kenyérre valót megkereső polgár veszi ki a részét, felbecsülhetetlenül értékes szolgálatot nyújtva a bolygónak.
6+1 állomásból álló Nulla Hulladék Tanösvényt mutat be a Humusz Szövetség. Újbuda zöld oázisában, nagy házak és lombos fák árnyékában bárki megismerkedhet a hulladékmentes életmód lépéseivel. Mi történik a tárgyainkkal ha nem vigyázunk, és mi történehetne, ha tudatos fogyasztóvá válnánk? Az ösvényt járva, a Patkós Stúdió gyönyörű interaktív tábláin keresztül eljuthatunk a hulladéklerakótól a komposztálásig, sőt még azon túl egészen a zöld otthonig.