Komposztálj!
Szerves hulladék nem csak a természetben, de otthonunkban is keletkezik, átlagosan a háztartási hulladék harmadát teszi ki. Ennek legkörnyezetbarátabb kezelési módja a komposztálás, ami tulajdonképpen a természet saját módja az újrahasznosításra.
Mit szabad és mit nem?
Minden természetes anyag előbb vagy utóbb komposztálódik, de nem árt odafigyelni arra, hogy pontosan mit is teszünk a komposztálónkba.
A komposztálható és nem komposztálható hulladékokról bővebben...
Miben komposztáljunk?
Sokféle komposztládával lehet találkozni a piacon, és mindegyiknek megvannak az előnyei és hátrányai.
Közösségi komposztálás
Komposztálni közösségben is lehet, ha társasházban élsz vagy nincs saját kerted.
Komposztálás Ünnepnapja
Minden évben október 10-én ünnepeljük a Komposztálás Napját. Célunk, hogy az oktatásba beemeljük a komposztálás témáját, amihez óvodai és iskolai csoportok jelentkezését várjuk.
Pályázati felhívás
Ti hogyan ünnepliket a Komposztálás Napját? Óvodai és iskolai csoportok jelentkezését várjuk.
Háttér
A Komposztálás Ünnepnapja egy civil kezdeményezés eredménye, hogy egy olyan fontos téma, mint a komposztálás, is kapjon megfelelő figyelmet.
Komposztos ötletek
Hogyan lehet kicsiket és nagyokat egyaránt aktívan bevonni a komposztálásba? Ehhez gyűjtöttük össze néhány jó gyakorlatot korcsoport és tantárgy szerint.
Beszámolók
A korábbi évek felhívásai során beérkező óvodai és iskolai programokról gyűjtöttünk össze ötleteket.
Galériák
Képes beszámolók a korábbi felhívások során beérkező óvodai és iskolai programokról.
Gyakran Ismételt Kérdések
-
Igen elterjedt "legenda", hogy a diófa levelét nem lehet komposztálni. Az igazság az, hogy a friss diólevélben valóban vannak növekedésgátló anyagok, de ezek a komposztálás során lebomlanak....
Komposztálós hírek
A Humusz Szövetség és a Galgamenti Népfőiskola idén immár 14. alkalommal felhívást intéz civil közösségek és oktatási intézmények felé. Arra buzdítunk minden csoportot, közösséget, hogy október során valósítson meg olyan aktivitást, ami a komposztáláshoz kötődik.
Szeptember 12-én 19 órától ingyenes webinárt tart a Humusz a Mohu szakmai támogatásával. Az élő, online előadás célja, hogy az idéntől több helyen, pilot jelleggel bevezetésre kerülő biohulladék elkülönített gyűjtési rendszerről a lakosság egy gyorstalpalót kapjon. A webinárt szeptember 12-én 19 órától a Humusz Facebook oldalán közvetítjük élőben, így kérdéseket feltenni is lesz lehetősége az érdeklődőknek.
A Magház Egyesület munkatársától Lipka Boritól érkezett olvasóinkhoz egy fotópályázati felhívás, amelynek részletei lentebb olvashatóak. A pályázat segítségével szeretnék egy kicsit felhívni a figyelmet rá, hogy a mezőgazdasági sokféleség nem csak elengedhetetlen jelentőségű, hanem szép is. A pályázatokat augusztus 8-ig várják, öt kategóriában, a győztesek pedig könyv- és magcsomagokkal, valamint oktatási lehetőségekkel díjazzák.