Figyelmeztető üzenet

Ez a cikk kb. 3 éve íródott.
A benne szereplő információk a megjelenés idején pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Komposztáló mintaprojekt - fenntartható kertművelés a Szent Kristóf Házban

  • 2021. augusztus 26.
  • névtelen (nem ellenőrzött)

A Gaja Környezetvédő Egyesület és az Alcoa Alapítvány támogatásával megvalósított szemléletformáló sorozat utolsó elemeként a Szent Kristóf Ház területén alakítottak ki egy komposztáló rendszert, és tanították meg az intézmény dolgozóit és gondozottjait a helyes komposztálási folyamatokra.

Komposztáló mintaprojekttel zárult a Gaja Környzetvédő Egyesület programsorozata. Az Alcoa Alapítvány támogatásával megvalósított szemléletformáló sorozat utolsó elemeként a Szent Kristóf Ház területén alakítottak ki egy komposztáló rendszert, és tanították meg az intézmény dolgozóit és gondozottjait a helyes komposztálási folyamatokra.

"A tegnap összerakott komposztboglya belső hőmérséklete már 40 fokos" – mutatta Varga Gábor, a Gaja Környezetvédő Egyesület elnöke a Szent Kristóf Ház udvarán. A talajéletet, a komposztálást bemutató és népszerűsítő, az Alcoa Alapítvány pályázati forrásából megvalósított programsorozatot zárta az Egyesület a Szent Kristóf Házban kialakított komposztáló rendszerrel.

 

A mostani záróprojektben eszközöket, tudást és segítséget is adtak a Szent Kristóf Háznak.

Magyar László, az intézmény vezetője elmondta: a fiatalokkal már évek óta gondozzák a saját udvarukat, a templomkertet és a templom melletti útszakaszt is, és régi álmuk volt, hogy az év közben összegyűlő zöldhulladékot hasznosítani tudják, ne kelljen zsákokba rakni és elszállíttatni, hanem környzettudatosabb módon használják fel.

Az Alcoa Alapítvány által biztosított forrásból eszközöket, szegélynyírót, ágaprítót, fűnyírót is beszereztek a minél hatékonyabb munkához.

A Szent Kristóf Ház dolgozóinak és gondozottjainak a Gaja Egyesület munkatársai mutatták meg az eszközök használatát, a komposztálás főbb szabályait, hogy jövőre már az idén termelődő "zöldhulladék" tápanyagként kerülhessen vissza a talajba.

forrás: Székesfehérvár Városportál