Komposztálj!
Szerves hulladék nem csak a természetben, de otthonunkban is keletkezik, átlagosan a háztartási hulladék harmadát teszi ki. Ennek legkörnyezetbarátabb kezelési módja a komposztálás, ami tulajdonképpen a természet saját módja az újrahasznosításra.
Mit szabad és mit nem?
Minden természetes anyag előbb vagy utóbb komposztálódik, de nem árt odafigyelni arra, hogy pontosan mit is teszünk a komposztálónkba.
A komposztálható és nem komposztálható hulladékokról bővebben...
Miben komposztáljunk?
Sokféle komposztládával lehet találkozni a piacon, és mindegyiknek megvannak az előnyei és hátrányai.
Közösségi komposztálás
Komposztálni közösségben is lehet, ha társasházban élsz vagy nincs saját kerted.
Komposztálás Ünnepnapja
Minden évben október 10-én ünnepeljük a Komposztálás Napját. Célunk, hogy az oktatásba beemeljük a komposztálás témáját, amihez óvodai és iskolai csoportok jelentkezését várjuk.
Pályázati felhívás
Ti hogyan ünnepliket a Komposztálás Napját? Óvodai és iskolai csoportok jelentkezését várjuk.
Háttér
A Komposztálás Ünnepnapja egy civil kezdeményezés eredménye, hogy egy olyan fontos téma, mint a komposztálás, is kapjon megfelelő figyelmet.
Komposztos ötletek
Hogyan lehet kicsiket és nagyokat egyaránt aktívan bevonni a komposztálásba? Ehhez gyűjtöttük össze néhány jó gyakorlatot korcsoport és tantárgy szerint.
Beszámolók
A korábbi évek felhívásai során beérkező óvodai és iskolai programokról gyűjtöttünk össze ötleteket.
Galériák
Képes beszámolók a korábbi felhívások során beérkező óvodai és iskolai programokról.
Gyakran Ismételt Kérdések
-
Igen elterjedt "legenda", hogy a diófa levelét nem lehet komposztálni. Az igazság az, hogy a friss diólevélben valóban vannak növekedésgátló anyagok, de ezek a komposztálás során lebomlanak....
Komposztálós hírek
Október 10-e, mint a Komposztálás ünnepnapja, igencsak kitüntetett helyet foglal el a szívünkben. Örömmel tapasztaljuk, hogy évről-évre vannak visszatérő és új barátaink is, akik fantasztikus komposzt programokat valósítanak meg.
Simony története kitűnő példa arra, hogyan lehet egy kis településen hatékonyan megoldani a biohulladék kezelésének összetett kihívását, amely szinte minden közösséget érint a modern hulladékgazdálkodásban. A város, az önkormányzat és a lakosok egy olyan hulladékgyűjtési és -kezelési programot fejlesztettek ki, amely nemcsak a közösség életkörülményeit javítja, hanem még költséghatékony is.
Indiát, különösen az annak fővárosát, Újdelhit is magába foglaló Delhi metropoliszát már hosszú ideje a világ egyik legszennyezettebb helyeként tartják számon. Az elmúlt években azonban a helyzet még rosszabbra fordult: mára az ország teljes, csaknem 1,5 milliárdos lakossága egészségtelen levegőt lélegzik, ami évente több mint 1 millió ember halálát okozza.