Az elektroszmog hatásai az élővilágra

  • 2025. május 27.
  • PKata

Az élővilág (növények és állatok) információfeldolgozó és funkcionális rendszereit számos mobil és távközlési forrás, mesterséges mágneses és elektromágneses mezőivel bombázzuk. A kritikusok által felvetett fejlemények következményeit nem lehet többé figyelmen kívül hagyni. A méhek és más rovarok eltűnnek, a madarak bizonyos régiókat elkerülnek, és másokban dezorientálnak. Egyre több embernek kell elszenvednie funkcionális problémákat és betegségeket.

A bizonyítékok, amelyek arra utalnak, hogy ezek a problémák talán örökletesek, azt jelenti, hogy továbbadjuk őket a következő generációnak.” Ez Dr. Ulrich Warnke, a Saarlandi Egyetem nemzetközileg elismert német biofizikusának kegyetlen tanúvallomása, amelyet a „Méhek, madarak és emberek – az elektroszmog pusztítása a természetben (Bienen, a Vögel und Menschen über die Zerstörung der Natur der Elektrosmog) címmel megjelent jelentésében olvashatunk. A professzor több, mint három évtizedig kutatta ezeket a problémákat, és úgy vélte, hogy többek között az elektroszmog tehető felelőssé egyes méhrajok és verébpopulációk kipusztulásáért, valamint a vándormadarak viselkedésének megzavarásáért és megváltozásáért. A mobil szolgáltatók ugyanakkor máig nem hajlandók elfogadni Warnke érvelését. A brit mobilszolgáltatókat tömörítő Mobile Operators Association szkeptikusan fogadta ezeket az állításokat. A szervezet azzal érvelt, hogy egy amerikai kutatócsoport tagjai korábban azokon a területeken is a méhrajok pusztulását figyelték meg, ahol nincsenek is mobil adók és más elektromágneses sugárzást kibocsájtó berendezések, illetve vezetékek. A professzor ennek ellenére kitartott álláspontja mellett, mivel szerinte még soha nem volt a Földön ilyen sűrűségű mesterséges mágneses, elektromos és elektromágneses mezőkből kialakult hálózat, amely az állatok által többek között tájékozódásra használt természetes információs rendszerek működését megzavarná.

Bolygónkon sok állatfaj használja a természetes elektromágneses mezőket a tájékozódáshoz, az idő megállapítására vagy az időjárás változásának megérzésére. Egy osztrák tanulmányból kiderült, hogy azok a méhészek, akiknek méhkasai a mobil adóktól 300 méternél nem nagyobb távolságra helyezkednek el, a populációik kétharmadánál folyamatos példányszám-csökkenést figyeltek meg. Ezt a jelenséget a tudósok korábban semmivel sem tudták megmagyarázni. Warnke rájött a megoldásra: a nagyfeszültségű vezetékek közelében élő méhek megzavarodnak a túl nagy elektromágneses sugárzástól és egymást, valamint a kicsinyeiket is megölik. Ezenkívül a mobiltelefonok frekvenciái megzavarják a méhek tájékozódását és ezért eltévednek, nem találnak haza a méhkasba.

Warnke fent említett, független tudósok, orvosok és technikusok vizsgálatait is magában foglaló tanulmányában megmutatta, hogy intelligens és finom módon a természet elektromos és mágneses mezőket szőtt az élet szövetébe. Ulrich Warnke véleménye szerint: „Az emberiség szükségleteinek kielégítése már sok állat és növényfajt kipusztított. A legtöbb ember azonban továbbra is érdektelen maradt, mivel ezek a fajok ökológiai résekkel töltötték be, és semmilyen módon nem érintik a személyes életüket. Most azonban ezeknek az állatoknak a veszélyeztetése új és váratlan módon veszélyezteti az emberi létezést. A technológiai forrásokból származó folyamatosan változó és egyre erősebb mesterséges energia-mezők összezavarják az állatokat, amelyek a Föld légkörében az elektromos, mágneses és elektromágneses mezőkre támaszkodnak a tájékozódáshoz és a navigációhoz, és lehetetlenné teszik számukra, hogy visszatérjenek a lakóhelyükre.

 

A teljes cikk a greenfo.hu-n olvasható