Az éhezés és az élelmiszerpazarlás a Néprajzi Múzeum kiállításának fókuszában
Január 21. és 29. között nyolc alkalommal tart iskolásoknak szóló foglalkozást az éhezés és az élelmiszer pazarlás témájában a Néprajzi Múzeum a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Maradék nélkül programjával együttműködésben, a múzeum Korgó valóság című kiállításában.
"A tárlat területén tartott különleges sétáló előadások során a diákok megtudhatják, hogy az éhezés és az élelmiszerpazarlás hogyan kapcsolódik egymáshoz, és mit lehet tenni azért, hogy mindannyian egy fenntarthatóbb világban éljünk"
– olvasható a múzeum MTI-hez eljuttatott közleményében.
Mint írják, a Maradék nélkül program interaktív előadásai során – melyekre a 4-6. osztályos gyerekeket várják – a diákok utánajárhatnak annak, hogyan válhat az élelmiszer valódi értékké, és hogy mekkora változás érhető el figyelmesebb vásárlással.
A tájékoztatás szerint az előadások során a diákok többek között arra kaphatnak választ, hogyan lehet, hogy míg a nyugati világ gyakran a túlfogyasztás és élelmiszerpazarlás problémájával küzd, addig más országokban emberek éheznek, valamint hogy mi minden tehető azért, hogy kevesebb étel kerüljön a szemétbe.
A Korgó valóság című kiállítás – amely mély rálátást nyújt az éhezés globális és helyi problémájára – az éhség témáját három oldalról közelíti meg. A tárlat kiterjedtebb része az éhség elleni küzdelemhez kapcsolódik, a második rész az éhséget mint eszközt, a harmadik pedig az éhség és a test viszonyát mutatja be – olvasható a közleményben.
A zágrábi Néprajzi Múzeum vendégkiállítása magyar gyűjteményi tárgyakkal és történetekkel kiegészülve február 13-ig látható Budapesten.
Cikk és kép forrása: dontwasteit.hu