Világeleje
Ugye olvasnál már végre valami lelkesítőt is az ökológiai válság kapcsán?
Szeretném figyelmetekbe ajánlani Takács-Sánta András Világeleje-A jó élet keresése az ökológiai válság korában című most megjelenő könyvét.
„Valljuk be, nem sokat számít, mi lesz veled – vagy bármelyikünkkel. Ami igazán számít, az az, hogy mi lesz velünk, a Világegyetem egyik csodájával, a talán egyszeri és megismételhetetlen Élő Bolygóval és lakóival.
Emiatt életed akkor válik igazán értékessé, ha mindenekelőtt a Nagy Egészet szolgálod vele. Merthogy paradox módon bármennyire is jelentéktelen vagy (ahogy minden más élőlény is az), a te léted is mindörökre hagy egy kis nyomot az Élő Bolygón. Korántsem mindegy, hogy ez a nyom milyen lesz.”
Tartalom
Lehet-e lelkesítő könyvet írni az ökológiai válság kapcsán? Nem könnyű, hiszen nem járunk messze civilizációnk ökológiai öngyilkosságától: ijesztően gyors éghajlatváltozás, a csodás élővilág rohamos elszegényedése, fullasztó települési légszennyezés és még számos hasonló probléma fenyeget bennünket.
Ez a könyv sem festi rózsaszínre a képet, még véletlenül sem. Ugyanakkor megmutatja azt is, hogy a zord, keserű Mad Max-világ eljövetele korántsem szükségszerű.
Sorsunk ugyanis a saját kezünkben van. A tiédben is. A pazarló piaci-fogyasztói civilizáció helyébe még mindig építhetünk egy újat – különösen, ha közösségeket és hálózatokat alkotva, alulról építkezve vágunk bele ebbe a feladatba.
E könyv több tucat, együtt egy nagy képet kirajzoló mikroesszéje erről a lehetőségről szól: a cselekvő remény rögös, de szép útjáról. A jó élet fogalmának átértékeléséről. Bátrakról, gyógyítókról, hősökről, prófétákról. Azaz remélhetőleg rólad is.
A szerző
Takács-Sánta András humánökológus, az ELTE docense, a helyi ökoközösségeket segítő Kisközösségi Program (www.kiskozossegek.hu) szakmai vezetője. Bő huszonöt éve foglalkozik hivatásszerűen az ökológiai válsággal és a kiútlehetőségekkel.
Korábbi könyvei:
- A közlegelők komédiája (2017)
- Építőkockák egy új világhoz (társszerzőkkel – 2017)
- Bioszféra-átalakításunk nagy ugrásai (2008)
Kiadó: Gingko Kiadó
Oldalszám: 144 oldal
Mérete: 175 x 125 mm
ISBN 978-615-6326-37-9
Megjelenés: május 10.
Kötés: kartonált, füles, belív: 1+1 színes
A Gingko Kiadóról
A Gingko Kiadó 2020 végén született. Mi, az alapítói elkötelezettek vagyunk a környezetvédelem és a természeti erőforrások megóvása iránt, így kiadónk fő profilja a környezettudatos, zöldebb élet lehetőségeinek felkutatása és bemutatása lett. Célunk az, hogy könyveinken keresztül újra harmóniába kerüljünk a természettel, és ezáltal önmagukkal is. Fontos, hogy átgondoljuk vásárlói döntéseinket és életünk minden területén szempont legyen a fenntarthatóság és a környezetünk értékeinek védelme.
Meggyőződésünk, hogy odafigyeléssel, egymás és a természet felé fordulással, összefogással, akár apró lépésekben is, mindannyian tehetünk azért, hogy Földünk és közvetlen életterünk jobb hely legyen.
Kiemelt témáink: környezetvédelem, humánökológia, egészség, tudatos életmód, hulladékcsökkentés, ökológiai lábnyom csökkentése, társadalmi összefogás, mesék fenntarthatóság témában.
A könyvről információt itt találtok.