A Nulla Hulladék Programról a kisközösségek tükrében
A Humusz az elmúlt években a hulladékcsökkentéssel kapcsolatos programjait egy csokorba rendezte és Nulla Hulladék Program néven indította útjára. A szlogen (Teljes élet – Nulla hulladék.) talán egyértelműen jelzi, hogy itt közel sem csak komposztálásról és betétdíjas üvegekről beszélünk. Mi is keressük a kiutakat. Az elmúlt 2 évben a célcsoportjaink és üzeneteink csiszolása mellett - többek között - mintaprogramok beindításán és jó gyakorlatok gyűjtésén dolgoztunk. A munkát természetesen nem fejeztük be, de most szeretnék rátekinteni a program közösségi, személyes vonatkozásaira és megnézni, hogyan érdemes tovább folytatni. Ezért közös gondolkodásra, tapasztalatcserére hívunk minden érdeklődőt.
Arról valószínűleg mindannyian sokat tudnánk beszélni, hogy miért nem működnek a kisközösségek és a környezetvédelem. Mi most arról szeretnénk beszélgetni Veletek, hogy mi az, ami működik, milyen irányban érdemes tevékenykedni és a Humusz a NuHu Programjával hogyan tud hozzájárulni egy fenntartható világ alakulásához, a társadalmi jóllét eléréséhez.
Arra kérünk Benneteket, hogy a találkozó előtt
-
olvassatok a Nulla Hulladék Programról: http://humusz.hu/nullahulladek/nulla-hulladekrol/6614 (a www.nullahulladek.hu-n további hasznos dolgokat olvashattok a témáról)
és gondolkodjatok a lenti kérdéseken:
Mitől lesznek érdekesek Nulla Hulladék Program elemei a helyi közösségek számára?
-
Milyen segítségre van leginkább szükségük a Humusztól a programok megvalósításához?
-
Mi lehet számukra motiváló a fenti programok megvalósításában?
-
Mivel segíthető elő, hogy hosszabb távon is fennmaradjon a program?
-
Mivel lehet felkelteni az érdeklődésüket a helyi szintű Nulla Hulladék tervek készítése iránt? Hogyan lehet/érdemes bevonni a lakosságot a tervezésbe?
Program
Felvezető előadások a fenti témákban
Együtt gondolkodás a kisközösségek szerepéről a környezetvédelemben a Nulla Hulladék Program kapcsán
A műhelymunka helyszíne: HuMuSZ Ház (Budapest, 1111, Saru u. 11. )
A műhelymunka időpontja: 2010. október 26., 14:00-16:30 óra között.
Várunk mindenkit szeretettel!
További információk
- a szervezéssel kapcsolatban: Temesvári Szilvia – [email protected]
- a programmal kapcsolatban: Földesi Dóra – [email protected]
A programot támogatja: Nemzeti Civil Alapprogram, EGT/Norvég Finanszírozási Mechanizmus. Supported by a grant from Iceland, Liechtenstein and Norway through the EEA Financial Mechanism and the Norwegian Financial Mechanism.