Hulladéklerakás

Kuka blues 2.

Kiürítették a kukánkat! Az előző számban beszámoltam róla, hogy július óta kint állt az utcán a teli (60 literes) kukánk. Az év utolsó ürítésén a szolgáltató elvitte a szemetet. Hurrá! Gondolom, karácsonyi ajándék. Köszönjük szépen, kedves szolgáltató

Életciklus-elemzéseket!

A HuMuSz műhelymunkát rendezett az italcsomagolásokkal kapcsolatos életciklus-elemzésekről (LCA*). A KvVM ugyanis a termékdíjas egyeztető folyamat során megrendelt egy ilyen tanulmányt az italcsomagolások gyártásáról, begyűjtési és feldolgozási módjairól. A vizsgálatot minden érdekcsoport örömmel fogadta. A tanulmány elkészült, de csak a bizottsági munka utolsó napján láthattuk egy prezentáció formájában, a háttértanulmány pedig azóta sem tették közzé. Nem volt róla érdemi vita, és ami nagyobb baj, egyáltalán nem vették figyelembe a vizsgálat tanulságait a termékdíj törvény módosításakor.

Szeméthelyzet Mallorcán

Az elmúlt két hónapot Palma de Mallorcától nyugatra, egy kisvárosban töltöttem. Port Andratx körülbelül 20 km-re van a fővárostól, és német valamint angol ’telepesek’ alkotják a lakosság javarészét. Egy gazdag német családnál dolgoztam au-pairként, akik egész évben ott laktak, ellentétben másokkal, akik csak a nyári szezont töltik a szigeten.

Lomtalanítás másképp

 Utcákat borító szemét, guberálás, lomturizmus, akár vérre menő  küzdelem egy tv-képcsőért... tavaszi csendéletnek nem nevezhető  képek a lomtalanításról kis hazánkban. Vajon így kell ennek lennie?  Esztergomban 2009 áprilisa óta rendhagyó és példa értékű  módon szállítják el a lomot a háztartásoktól. Nagy Attilával, az  Esztergomi Köztisztasági Kft. ügyvezetőjével Horváth Zoltán, az  Esztergomi Környezetkultúra Egyesület munkatársa beszélgetett.

Oldalak