Újrahasználat

A Hulladék Munkaszövetség álláspontja az új hulladékgazdálkodási rendszerről

  • 2010. szeptember 30.
  • graczek

Illés Zoltán közelmúltban tett nyilatkozata alapján a jövő év elejétől meg kívánják szüntetni a jelenlegi koordináló szervezeteken alapuló begyűjtési és újrahasznosítói rendszert, a piacon egy állami kézben lévő hulladékügynökséggel fogják megoldani a fenti feladatokat. Azt is megtudtuk, hogy a jelenlegi rendszerből fakadó jelentős állami bevételkiesésre hivatkozva a termékdíj-mentességet eltörlik, kötelező lesz annak megfizetése.

Tűzzsonglőrből konyhatündér

  • 2010. augusztus 25.
  • juci

Tekertem bringával a városban, amikor megakadt a szemem egy oszlopra ragasztott matricán: környezetbarát, biciklis ételfutár ajánlkozott. Hát végre valaki megcsinálta? Röviddel ezután Sinkó Bori (a Kétker-Étkem ötletgazdája) már velem szemben ült és válaszolgatott a kérdéseimre.

Kisfilmek a nagyvilágban

  • 2010. július 14.
  • juci

A Nulla Hulladék lakossági kampányunk egyik elemeként 5 rövid reklámfilmet készíttettünk.  Kíváncsiak voltunk arra, vajon elértük-e a célunkat a kisfilmekkel. Érthetőek? Humorosak? Segítenek annak felismerésében, hogy összefüggés van fogyasztói szokásaink és a hulladék keletkezése, mennyisége között?

Újra „ÚJRA”!

  • 2010. július 09.
  • juci

Először a HuMuSz csapat fedezte fel magának a nyugat-európában a Reuse Centereket. 2006-ban pedig egy hazai „megvalósíthatatlansági tanulmányt” hoztunk össze. Már abból is kiderült, hogy pusztán piaci alapon nem lehet fenntartani ilyen begyűjtő-javító szolgáltatást, sem újráruházat” – kell az önkormányzati és szociális-munkahelyteremtési támogatás is.

Fenyegető kapacitáshiány és milliárdos lehetőség a brit műanyag-újrahasznosításban

  • 2026. június 24.
  • PKata

A műanyag-újrahasznosítási szektor az Egyesült Királyságban kritikus mérföldkőhöz érkezett. Bár a szigorodó környezetvédelmi szabályozások miatt egyre több műanyaghulladékot gyűjtenek be, a belföldi feldolgozási kapacitások riasztó ütemben csökkennek. 

Oldalak