Bevásároltunk a Ne Pazarolj csomagolásmentes boltban
Egy csomagolásmentes boltnak abban áll a lényege, hogy az árukat a vásárlók saját tároló eszközeikbe (pl. vászonzsákokba és befőttes üvegekbe) kimérve vehetik meg. Ez egyrészt rengeteg teljesen feleslegesen előállított csomagolási hulladék keletkezését előzi meg, másrészt felveszi a harcot a pazarlással is, hiszen mindenki pontosan annyit vehet egy adott termékből, amennyire valóban szüksége van. És akkor még a műanyag csomagolásokból az élelmiszerekbe és innivalókba kioldódó káros vegyületek egészségügyi hatásairól nem is beszéltünk.
A leggyakoribb termékek, amiket egy ilyen típusú üzletben találhatunk a teljesség igénye nélkül: olyan alapélelmiszerek, mint a rizs, gabonafélék, lisztek, magvak, fűszerek, zöldségek, gyümölcsök, pékáruk, tejtermékek, olajok; környezetbarát tisztítószerek, természetes anyagokból készült kozmetikumok, illetve olyan hasznos és tartós háztartási eszközök, amelyekkel kiválthatjuk az egyszerhasználatos, eldobható társaikat. Például textilzsebkendő a papírzsepi helyett vagy újratölthető fém kulacs az ásványvizes PET palackok mellőzésére.
Itt a Humusz Szövetség berkeiben mi sem okozhatna nagyobb örömet nekünk, mint a hulladékmentes szemléletmód terjedése?
Ebben pedig óriási mérföldkövet jelent, hogy idén tavasszal megnyílt Pesten, a Nyugati pályaudvar közelében az első csomagolásmentes bolt, a Ligeti Bolt, majd rá fél évre Budán, a Batthyány tér közelében a Ne Pazarolj névre keresztelt zero waste shop és kávézó.
Aki kíváncsi a Ne Pazarolj boltot megálmodó két gyermekkori barátnő történetére, vagy szeretne többet megtudni a koncepciójukról, az IDE kattintva mindent megtudhat egy 2 perces bájos bemutatkozó videóból.
TECHNIKAI INFÓK:
Cím: 1027 Budapest, Fő u. 79.
Nyitvatartás: H - P 9:00 - 19:00 // Szo 10:00 - 14:00
Honlap: nepazarolj.hu
Facebook oldal: @nepazaroljpont
Instagram: nepazarolj
Hogy minél életszagúbban adhassuk át a felfedezés örömét, valamint a csomagolásmentes vásárlás élményét, úgy döntöttünk, hogy egy videóban mutatjuk be nektek a Ne Pazarolj bolt világát. Bár videókészítésben távolról sem vagyunk annyira profik, mint hulladékmegelőzésben és környezetvédelemben, reméljük a technikai bakik ellenére is értékelni fogjátok a próbálkozásunkat: