Gyilkos egészségügyi szemét
Azzal szinte mindenki tisztában van, hogy a műanyag származékokat, például a PET-palackokat szelektív hulladékgyűjtőbe kell dobni, de vajon tudjuk-e, hogy a WC-kagylóba dobott tamponok nemcsak dugulást okoznak a csatornavezetékekben? Tisztában vagyunk-e azzal, hogy a sós tengerben is csak körülbelül hat hónap alatt bomlanak le tamponok, a betétek? El tudod képzelni, hogy az intim szemét műanyag részei végtelen ideig a környezetben maradnak még akkor is, ha a szennyvízzel együtt átesnek a tisztításon? Pedig ez mind igaz!
2002 szeptembere és 2003 januárja között 213 nő egészségügyi betétekkel kapcsolatos szokásait vizsgálta a brit Hulladékgazdálkodási Központ, a Centre for Waste Management.
Diagramok az intim-hulladék otthoni kezeléséről, Kép: sajtóanyag
Diagramok: sajtóanyag
Környezeti hatások
Az intim-hulladékok miatt eldugulhatnak a víz- és szennyvízelvezető csövek, károsodhatnak a szűrők a víztisztítókban, szennyeződnek természetes vizeink strandjaink, nő a fertőzésveszély, drámainak károsodhat az egész növény-és állatvilág.
Az adatok azt mutatták, hogy a nők bizony ezeket az egészségügyi termékeket a legtöbb esetben a WC-be dobják. A Women’s Environmental Network „Csomagold be és dobd a szemétbe” kampánynak volt ugyan némi sikere, de kiterjedtebb országos információs nevelési és tudatosságnövelő kampányra van szükség ahhoz, hogy csökkenhessen a szennyvízből származó szemét mennyisége.
- Szerencsére ma már léteznek olyan megoldások, amelyek lehetővé teszik az intim-hulladék megfelelő elhelyezését. Ezen túl létezik például a BIOTAL kristály, ami nemcsak a HIV és a Hepatitis B vírust, hanem az összes veszélyes baktériumot is megsemmisíti. Mindezek mellett azonnal megszünteti a bakteriológiai bomláskor keletkező kellemetlen szagokat – mondta el Varga Ágnes a Sanodor Kft. marketing és PR vezetője.
Forrás: http://www.eletforma.hu