Egyesüléssel erősítik az italos kartonok körforgásos gazdasági szerepét
Két nagymúltú és jelentős szervezet egyesüléséből létrejövő Food and Beverage Carton Alliance (FBCA), azaz Élelmiszer és Italoskarton Szövetség bejelentette, hogy egységes platformként működik tovább az italos kartonok, az alapvető, megújuló és körforgásos csomagolási megoldások fejlesztésének támogatása érdekében.
A szervezet az ACE (The Alliance for Beverage Cartons and the Environment) – amelynek a hazai Italos Karton Egyesülés (IKSZ) is tagja – és az EXTR:ACT európai szervezetek egyesüléséből jött létre. A két szervezet eddig is jelentős lépéseket tettek az italos kartondobozok, mint fenntartható csomagolási megoldások terén, támogatva a hulladékuk begyűjtését és újrahasznosítását.
Az FBCA, az Európán túli terjeszkedés víziójával arra törekszik, hogy egyesítse az italos kartonok gyártóit és a kartonpapír-beszállítóikat a fenntartható csomagolási megoldások előmozdítása érdekében, ezzel is növelve az élelmiszerbiztonságot. Célja a hulladék mennyiség csökkentése és az alacsony szén-dioxid-kibocsátású körforgásos gazdaság előmozdítása.
Küldetés a fenntartható jövőért
Az élelmiszeres és italos kartondobozok a rugalmas élelmiszerrendszerek alapvető összetevői. A megújuló erőforrások felhasználásával és a környezeti teljesítmény folyamatos erősítésével az élelmiszeres és italos kartondobozok döntő szerepet játszanak világszerte a romlandó élelmiszerek eltarthatóságának meghosszabbításában, a hulladék csökkentésében, valamint a biztonság és a minőség biztosításában.
„Iparágunk fáradhatatlanul dolgozik a teljesen megújuló és fenntartható csomagolási megoldások tervezésén, amelyek mind a fogyasztók, mind a bolygó igényeinek megfelelnek” – mondta Patrick Verhelst, az FBCA igazgatótanácsának elnöke. „Izgatottan várjuk a globális terjeszkedést és az italos kartondobozok vezető szerepét egy rugalmasabb, alacsony szén-dioxid-kibocsátású jövő építésében.”
„Az FBCA globális szakértői, érdekképviseleti és kommunikációs központjain keresztül biztosítjuk a szükséges adatokat és referenciaértékeket, amelyek segítségével élen járhatunk a fenntarthatóság felé vezető úton” – mondta Annick Carpentier, az FBCA globális érdekérvényesítésért felelős ügyvezető igazgatója. „Bízunk a globális partnerekkel való együttműködésben a körforgásos biogazdaság előmozdításában, maximalizálva a funkcionalitást és a hatékonyságot a kartondobozok életciklusa során.”
Az FBCA egyesíti az iparág vezetőit és a globális érintett feleket a kibontakozó élelmiszeres és italos kartonágazat hosszú távú életképességének biztosításában, optimalizálja az élelmiszer – és csomagolórendszerek életciklusának teljesítményét. Az FBCA együttesen járul hozzá tudásával, szakértelmével és vezető szerepével az élelmiszer-csomagolás szilárd szabályozási kereteinek kidolgozásához világszerte.
A szervezet székhelye továbbra is Brüsszelben, Belgiumban lesz.
Forrás: dontwasteit.hu