Az irodai hulladék háromnegyede is elkerülheti a lerakókat

Magyarországon a keletkező irodai hulladék az évente megtermelt települési hulladék mintegy 10-15 százalékát teszi ki, e volumennek jelentős százalékát jelenleg nem hasznosítják újra. Teljes körű szelektívhulladék-gyűjtési rendszerrel a mennyiség akár háromnegyede is elkerülheti a kommunális kukákat, és visszakerülhet a körforgásba. A Reco Waste Management az irodai hulladékot a beltéri gyűjtéstől az újrahasznosításig kezeli vállalatok számára, hogy az a megfelelő módon újrahasznosuljon.
A vállalat elindította Zero Landfill „lomtalanítás” projektjét is, amely lehetővé teszi, hogy egy eredetileg teljes egészében lerakóra kerülő irodai lomtalanítás több mint 90 százaléka elásás helyett anyagában újrahasznosuljon – ez pedig nemcsak környezetvédelmi előnyt jelent, hanem jelentős költségmegtakarítást is eredményezhet.
A kezdetben Recobin, majd később Reco Waste Management néven működő vállalat 2013-ban jött létre. Eleinte a Recobin nevű beltéri, szelektív karton kukákat árulta, majd bevezette a komplex hulladékmenedzsment-szolgáltatását. Mára több mint 110 pest megyei helyszínen (irodaházak, bevásárlóközpontok, sport- vagy akár oktatási létesítmények) segítik ügyfeleiket a hulladék hatékony kezelésében, és alakítottak ki teljes körű szelektív hulladékgazdálkodási rendszereket, amelyek révén akár 60-75 százalékkal is csökkenthető a kommunális (vagyis lerakóba kerülő) hulladék mennyisége.
Az irodai hulladék jellemzően papírt, csomagolóanyagokat, ételes dobozokat, esetenként elektronikai és veszélyes hulladékot tartalmaz. Kiemelten fontos ezért, hogy ezek az anyagok a megfelelő helyre kerülve újrahasznosuljanak, alapanyagként visszakerüljenek a gazdasági körforgásba.
Az Európai Unió 2035-re minimum 65 százalékos újrahasznosítási arányt tűzött ki a tagállamoknak, amely jelentős előrelépést követel meg a hulladékgazdálkodási szektorban. A MOHU partnereként működő Reco Waste Management megoldásainak köszönhetően a vállalatok fenntartható módon kezelhetik hulladékaikat, ezzel is hozzájárulva a környezetvédelemhez és a fenntartható gazdálkodáshoz.
A MOHU 35 évre vállalta az évente közel 4,5 tonna települési szilárdhulladék gyűjtését és előkezelését Magyarországon. Az elkövetkező tíz évben több száz milliárd forintot fektet be a rendszer fejlesztésére. Többek közt bevezette az italcsomagolások kötelező visszaváltási rendszerét, új hulladékudvarokat nyit, egymillió szelektív kukát oszt ki ingyen, illetve textilgyűjtő konténereket telepít. A Reco Waste Management alvállalkozóként és az irodai hulladék kezelésével is támogatja a MOHU erőfeszítéseit egy tisztább és körforgásos világ megvalósításában.
Forrás: dontwasteit.hu