Recyclig divat- és ékszerbemutató
ÖKO NAP a Fészek Kertben
2008. június 6.
(Budapest, VII. Kertész u. 36.)
1972 június 5-én nyílt meg Stockholmban „Ember és bioszféra" címmel az ENSZ környezetvédelmi világkonferenciája. Mint a „Nyilatkozat az irányelvekről" című okmányban szerepel: „Az embernek alapvetően joga van a szabadsághoz, egyenlőséghez és a megfelelő életfeltételekhez olyan minőségű környezetben, amely emberhez méltó és egészséges életre ad lehetőséget." A konferencia ezt a napot határozatában nemzetközi KÖRNYEZETVÉDELMI VILÁGNAPPÁ nyilvánította.
E nap célja, hogy felébressze az emberekben a felelősségtudatot, és rávezesse őket arra, hogy mindenkinek magának is tennie kell valamit természetes, épített, társadalmi és privát környezetünk megóvásáért, harmonikusabbá tételéért.
A Fészek Művészklubban működő Fészek Étterem és Kert nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a lehető legnyitottabban fogadja és a maga módján segítse a különböző művészeti ágak gyakorlóit azzal, hogy fellépési, kiállítási lehetőséget kínál számukra. A kulturális események szervezésekor a magas színvonal mellett a kísérletezést és a nyitottságot tekintjük a legnagyobb erényeknek. Fontosnak tartjuk, hogy „jeles napjaink" a művészet szemszögéből is képviseltessenek. Szeretnénk elősegíteni, hogy a belváros szívében újabb és újabb generációk találjanak megfelelő fórumra, és közönségükkel értő, meghitt közösséget teremtsenek. Ezért és a kulturális kötődés millió, szertefutó ág-boga miatt örömmel csatlakozunk az ÖKO NAP-ot megünneplőkhöz.
A Fészek Kert 2008. június 6-án nagyszabású programmal ünnepli a környezetvédelmet.
19 és 21 órakor az "I want to ride my recycle" címmel különleges divatbemutató látható.
Mikko Kaasalainen - Fitori Adrienn háromszoros finn bajnokok, finn-magyar, profi latin versenytáncospár recycling ékszerekkel díszített ruhában tart táncbemutatót.
A tervezők: Rostás Zoltán,Huszanyik Éva, Bassey Klára
A tervezők, végiggondolva azt, hogy a mai fogyasztói társadalom mi mindent kidob, ami már kicsit „régi", a divatbemutatóval szeretnék felhívni az emberek figyelmét a hulladék újrahasznosításának fontosságára és a szelektív hulladékgyűjtésre. A ruhák tervezésekor a koncepció az alternatív anyagok használata volt, mellyek között vannak akár mindennapi viseletként is használhatók.
Felhasznált alapanyagok:
- "Ready made" ruhák: feldolgozása, ill. átírása, az újrahasznosításnak az a formája, amikor a meglévő ruhákat (régi használt) átalakítanak, és újraformálnak
- Papírból készített recycling ruhák: újrahasznosított papírból, ill. újra használt csomagoló anyagokból
- Plasztikból készített recycling ruhák: reklámzacskóból, szemetes zsákból, stb.
- Egyéb hulladékból készített ruhák
- Recycling ékszerek: papír, fém, plasztik felhasználásával
20 órakor a „Szemét - Világ" tematikus, csoportos képzőművészeti kiállítás nyílik.
A kiállítás ötletgazdája Pál Kálmán szeretné, ha a szemét, mint nyersanyag a képzőművészetben újra megjelenne, ám nem csupán jópofa ötletként, mint a korábbi időkben, hanem korunk és jövőnk egyik legnagyobb kihívásához méltóan. Méltóan, azért is, mert ez a szemét mérgezi az ivóvízkészleteket, mert ez a szemét fedi el a mezőket és válik egyre kezelhetetlenebbé világszerte, ott is, ahol a fogyasztói társadalom hatékonyan működik és ott is, ahol nem. A szemét, mint a művészi kifejezés eszköze jelenik meg a felkért művészek munkáiban.
Kiállító varázslók: Dévényi Monika, Dr. Alexy Miklós, Ef Zámbó István, Fábián Zoltán, Koroknai Zsolt, Pál Dániel, Pál Kálmán ,Szurcsik József
22 órakor kezdődik ef Zámbó Happy Dead Band koncertje
A zenekar vezetője, ef Zámbó István külföldön is jól ismert, autodidakta képzőművész, aki sokféle műfajban alkot. Alapítója a mára már legendássá vált A. E. (Albert Einstein) Bizottságnak, amely a hazai underground szcéna kultikus zenekara volt. Jelenlegi formációja az ef Zámbó Happy Dead Band (vagy másképpen: Analóg Indiánok) egyrészt a Bizottság szellemiségének is követője, de házibuli zenekarként a Bizottság idejében is létezett. A HDB koncertjein az egykori Bizottság-számok feldolgozásai mellett játszanak Balaton- és Neurotik-dalokat is. Belefér a repertoárba Miles Davis muzsikája is, sőt, blues és rock örökzöldek is előkerülnek a saját számok mellett.
Szövegeikre leginkább a gátlástalanság, a megbotránkoztatás és az önirónia jellemző. A szerelemről szólnak, de az elmúlással, az örökkévalósággal és az önkívülettel is foglalkoznak. Szerelem-élet-halál - ez a címe az első lemezüknek, második albumuk a Himalája címmel jelent meg még 1991-ben , amikor a banda az FMK-ban és a Tilos az á-ban játszott.
A koncertre a belépő 1500 forint, melyből 1000 forint a helyszínen lefogyasztható!
A program többi része ingyenes!
Sajtókapcsolat: Décsi Krisztina
06-20-59-89-688
[email protected]