Tájsebészet kampányindító a HuMuSz Házban
Miniszter Úr tájékoztatóját követően Szilágyi László, a HuMuSz alelnöke szólt a jelenlévőkhöz, kiemelve azt, hogy országos mozgalomként a Tájsebészet máris komoly sikereket ért el az illegális hulladéklerakók elleni küzdelemben.
A Tájsebészet kapcsán egyre több önkormányzat, kistérség mozdul meg, folyamatosan növekszik azon közszolgáltatást, hulladékelhelyezést végző cégek száma, amelyek a programot támogatják, sőt, a tavalyi évben KAC-ból is lehetett pályázni lerakófelszámolásra. Azaz mind a társadalmi, mind a szolgáltatói, mind pedig az állami források hosszú távon is körvonalazódni látszanak.. Ha ez a struktúra kialakul, az rövidtávon is érezhető javulást eredményezhet hazánk környezeti állapotában.
Sipos Jánosné, Rózsaszentmárton Polgármester Asszonya felszólalásában megemlítette, hogy a kistelepülések összefogása példamutató lehet a Tájsebészetben is, és a helyi erők mozgósítása önkormányzati szintről is lehet olyan eredményes, mint máshol a társadalmi erők által elindított kezdeményzések. Nagyon fontos felismerés az is, hogy egy önkormányzat integráló szerepe döntő fontossságú lehet helyi környezetvédelmi problémák hosszú távú megoldásában.
Krakóczkiné Tóth Éva, a tavalyi győztes Boldogi Tájsebészek vezetője bemutatta a községet, és azt a helyi összefogást, ami a tavalyi kiírásban országos szinten a legeredményesebbnek bizonyult. Külön említést érdemel, hogy a Cigány Kisebbségi Önkormányzat segítségével a település cigánytelepét is sikerült teljesen rendbe tenni, sőt, a lehetőségek továbbgondolásával, célpályázatok segítségével azóta 11 főnek munkahelyet is lehetett teremteni a településen!