Hulladékégetés

BEGAS=öko-katasztrófa

  • 2007. augusztus 01. 02:00
  • humusz
A szentgotthárdi ipari parkba tervezett osztrák szemétégetõ megépítése elleni tiltakozó feliratot helyeztek el ismeretlenek a rábafüzesi határátkelõ magyar oldalán lévõ vastraverzre - közölte Soós Zoltán, a helyi PRONAS zöldszervezet vezetõségi tagja.

 

A legveszélyesebb légszennyező anyag kibocsátását nem szabályozzák és nem mérik

  • 2007. augusztus 01. 02:00
  • humusz
20 éve folyamatosan jelzik tudományos és orvosi tanulmányok, hogy a levegõben szálló pernye legkisebb részecskéi messze a legveszélyesebbek. De a kormány következetesen nemet mond a láthatatlan gyilkosok törvényi szabályozására vagy akár a mérésére is. Ma már bizonyítékok vannak arra, hogy a "szigorúbb" kormányzati szabályozások teszik lehetõvé az ilyen részecskék mennyiségének növekedését. [Rachel's Democracy & Health News #915 2007. július 12. Peter Montague; Fordította: Makhándi Márta]

 

Égő-e az égető?

  • 2007. július 01. 02:00
  • humusz
piromania_120Nagy baj, ha a zöld civil szervezetek érzelmi alapon közelítenek meg környezetvédelmi kérdéseket, az azonban egyáltalán nem gond, ha az újságíró ír hasonló hozzáállással véleményformáló cikket - ez a konklúzió számomra Ármás János Várpalotára tervezett égetõrõl írt terjedelmes cikkébõl, valamint a hozzá kapcsolódó jegyzetbõl (FMH, július 24.). A még nagyobb baj azonban a finom csúsztatásokkal van, amibõl a végén az a kép áll össze, hogy ezek a zöldek a furkáláson kívül nem is tudnak mást.  Lukács Bence írása

Zöldek támadják az inotai szemétégető engedélyét

  • 2007. július 01. 02:00
  • humusz
Hibás az inotai hulladékégetõ környezethasználati engedélye - állítják civil szervezetek. A zöldek által felkért szakértõk szerint formailag és tartalmilag sem megfelelõ a dokumentum, hiányoznak az alapvetõ engedélykérõ azonosítók, a tanulmányozott alternatívák és a légszennyezõ anyagok összetevõi. A zöldek szerint a szakhatóságoknak már ezek alapján is el kell utasítaniuk a kérelmet.

A hatóság zöld utat adott, a civilek megfellebbezik a böszörményi égetőt

  • 2007. június 01. 02:00
  • humusz
stamp2_120A Tiszántúli Környezetvédelmi Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelõség most kiadott határozatában zöld utat adott a hajdúböszörménybe tervezett égetõnek, határozatba foglalta a környezeti hatástanulmány és egységes környezethasználati engedély benyújtását. Ugyanakkor a jogszabályban elõírtakon túl több mint húsz további kérdést is vizsgálnia kell a beruházónak. A hajdúböszörményi Zöld Kör és az égetõ ellen fellépõ többi civil szervezet együttesen kívánják megfellebbezni a Felügyelõség határozatát, annak szakmai hiányosságai miatt.

Az égetés nem hasznosítás!

  • 2007. június 01. 02:00
  • humusz

burning_120Környezetvédelmi szervezetek arra szólítják fel az EU környezetvédelmi minisztereit, hogy vessék el azt a tervet, amely szerint az égetést az ártalmatlanítás kategóriájából a hasznosítás kategóriájába kívánják sorolni. Ez a lépés a környezetkárosító égetést támogatná, erre pedig semmi szükség. Sajtóközlemény.

Az igazság az újrahasznosításról

  • 2007. június 01. 02:00
  • humusz
alu_120_01Ahogy az újrafeldolgozás fontossága egyre nyilvánvalóbbá válik, egyre több kérdés merül fel ezzel kapcsolatban. Megéri az erõfeszítést? Mennyire mûködik? Az újrahasznosításra szánt hulladék végül kínai lerakókon végzi? Íme néhány válasz a kérdésekre Lic. Paula Brufman (Greenpeace, Buenos Aires) tollából. (A The Economist nyomtatott kiadása alapján - 5 részben)

Oldalak