Hulladékégetés

Gyöngyösi égető - szerződésbontás és új égető a láthatáron

  • 2007. november 01. 01:00
  • humusz
incineration_usine_small_120Hulladékkonvertáló üzem felépítésének elmaradása miatt felbontotta a beruházó Ecolnet Zrt.-vel kötött szerzõdését Gyöngyös önkormányzata. A város visszapereli azt a területet, amelyet ajándékba adott az önkormányzat a cégnek a reménybeli, 20 milliárdosra kalkulált beruházáshoz.

A felügyelőség nem tudott mit kezdeni a civilek érveivel

  • 2007. október 01. 02:00
  • humusz
A gyõri székhelyû Környezetvédelmi Felügyelõség tegnap nyilvánosságra került határozatában elsõ fokon kiadta az egységes környezethasználati engedélyt a Holcim Nyergesújfalura tervezett cementgyárára. A szakemberek által összeállított civil szakvéleményekre – bár erre jogszabály kötelezi – a szakhatóság nem tudott semmilyen választ adni.

Oldalak