A világ egyik legnagyobb veszélyes hulladékégetőjének szennyezései

1992-ben a lakosok éhség-sztrájba kezdtek, majd több napon keresztül blokád alá vonták az égetõ bejáratát. Szülõket, nagyszülõket, orvosokat tartóztatnak le emiatt. Ez a történet egy újabb szegyenfoltja az égetõknek.
A Holcim Hungária Zrt környezetvédelmi és építési engedély nélkülkezdte el a napokban Nyergesújfalura tervezett cementgyárának lapozását. A tájékoztatás szerint csupán „próba alapozást” végeznek, ám ilyen fogalmat a magyar jog nem ismer.