Túl sok az égető Németországban

Egy, a NABU (Természet- és Biodiverzitás-védelmi Szövetség) megbízásából készített tanulmány rávilágított arra, hogy Németországban túl nagy kapacitással tervezik a hulladékégetõ szektort. Németország ma gyakorlatilag hulladékimportra szorul, ugyanis egyre kevesebb hulladékot küldenek égetõbe, ugyanakkor folyamatosan bõvítik a hulladékégetõ kapacitást.
Valószínûleg öngyulladás okozta az eperjesi Fecupral hulladékégetõjében kitört tüzet Az üzemben megsemmisítésre szánt, klór alapú, egészségre káros anyagok is meggyulladtak, ezért a helyi válságstáb utasítására elõbb 400, majd 600 méteres körzetben teljesen evakuálták a lakosságot.