Hulladékégetés

Túl sok az égető Németországban

  • 2009. március 01. 01:00
  • humusz
Egy, a NABU (Természet- és Biodiverzitás-védelmi Szövetség) megbízásából készített tanulmány rávilágított arra, hogy Németországban túl nagy kapacitással tervezik a hulladékégetõ szektort. Németország ma gyakorlatilag hulladékimportra szorul, ugyanis egyre kevesebb hulladékot küldenek égetõbe, ugyanakkor folyamatosan bõvítik a hulladékégetõ kapacitást. 

Végre bezár az erőmű

  • 2009. március 01. 01:00
  • humusz
Lakossági tiltakozásra megszüntetik a hulladékégetést a Vértesi Erõmûben, s visszaadják ez évre érvényes hulladékégetési engedélyüket - közölte az MTI-vel pénteken az oroszlányi kistérség sajtóreferense.

Legyen-e betétdíj??? - a HuMuSz kérdőíves felmérése

  • 2009. március 01. 01:00
  • humusz
A különbözõ érdekcsoportok évek óta vitatkoznak azon, hogy mi legyen az italcsomagolások sorsa. Mindenki mondja a magáét, de a fogyasztók véleményére senki sem kíváncsi. A HuMuSz számára egyaránt fontos a környezet védelme és az emberek véleménye, ezért kérjük, kattintson a linkre, és töltse ki ezt a rövid kérdõívet! Sõt, arra is kérjük, hogy juttassa el a linkjét minden létezõ levelezõlistára, fórumra, hogy minél többen mondhassanak véleményt.
http://href.hu/x/8gbg
Köszönjük! A HuMuSz csapata

Tűz az eperjesi égetőben

  • 2009. február 01. 01:00
  • humusz
eperjesi_get337_120Valószínûleg öngyulladás okozta az eperjesi Fecupral hulladékégetõjében kitört tüzet Az üzemben megsemmisítésre szánt, klór alapú, egészségre káros anyagok is meggyulladtak, ezért a helyi válságstáb utasítására elõbb 400, majd 600 méteres körzetben teljesen evakuálták a lakosságot.

A maradék hulladék mítosza

  • 2009. január 01. 01:00
  • humusz
Nemrég egy jóbarátom, John Nicholson (szaktanácsadója, szerzõje és szerkesztõje ennek a magazinnak) felkért, hogy fejtsem ki álláspontomat a „maradék hulladék" energetikai felhasználásáról a Levegõ- és Hulladékgazdálkodási Társaság ontariói tagszervezetének gyûlésén.

Oldalak