Hulladékégetés

Belga égetők: nehézfémek a tinédzserek vérében

  • 2008. március 01. 01:00
  • humusz
A Flamand Környezet és Egészségtudományi Centrum 2003-ban biomonitoring programot indított flamand tinédzserek körében. A hulladékégetõk közelében élõk esetében elsõ megközelítésben, az átlagot vizsgálva nem találtak az átlagtól eltérõ értéket, azonban, amikor az egyes égetõk környékét külön vizsgálták már riasztó adatokat találtak a kutatók.

Import hulladék is égne az osztrák-magyar határnál?

  • 2008. március 01. 01:00
  • humusz
A Greenpeace környezetvédõ szervezet szerint az ausztriai Heiligenkreuzba tervezett hulladékégetõ 325.000 tonnás kapacitása túl nagy a környéken (Burgenland) évente keletkezõ 30.000 tonna hulladékhoz képest, így az üzem gazdaságos mûködése csak a hulladék importjával lenne megoldható. (MTI-nol.hu 2008. március 12.)

Lóháton viszik Ausztriába a tiltakozó levelet

  • 2008. március 01. 01:00
  • humusz
A lehetõ legkörnyezetkímélõbb módon, lóháton juttatják el a kifogásaikat tartalmazó hivatalos dokumentumokat a határ osztrák oldalán felépíteni kívánt hulladékégetõvel kapcsolatos hatástanulmány véleményezésérõl -hangoztatta hétfõn a szentgotthárdi városháza elõtt Woki Zoltán, a PRONAS elnöke. (vg.hu, 2008. március 11.)

50 európai nagyberuházás került feketelistára

  • 2008. február 01. 01:00
  • humusz

feketelista_hu_120_120A Magyar Természetvédõk Szövetsége sajtóközleménye
50 uniós forrásból megvalósuló káros nagyberuházás - köztük 7 magyarországi - került fel arra a térképre, amelyet a Föld Barátai Európa és a Közép-Kelet-Európai Bankfigyelõ Hálózat a Magyar Természetvédõk Szövetsége közremûködésével készített. A fekete foltokat mutató térkép több, mint 5000 milliárd forint összköltségû beruházást tartalmaz, amelyeket az újonnan csatlakozott Európai Uniós országokban terveznek, vagy már meg is valósítottak az Európai Unió Strukturális és Kohéziós Alapjából ill. az Európai Beruházási Bank hitelébõl.

Robbanás a győri szemétégetőben

  • 2008. február 01. 01:00
  • humusz
Dezodorok megsemmisítését, darálását végezték a munkások, a gyõr-bácsai szemétégetõben, ahol péntek reggel robbanás történt. Feltehetõen a flakonokból kiszabaduló hajtógáz robbant be. A detonáció miatt az épület lemez fala több helyen szétnyílt és kisebb tûz is keletkezett. A helyszínrõl három munkást füstmérgezés gyanújával szállítottak kórházba, kettõt közülük már haza is engedtek.

Égünk és égetünk

  • 2008. február 01. 01:00
  • humusz
marabu_rajza_k_120Miközben egymást érik a lakossági konfliktusok a szemétégetõ-beruházások körül, Fodor Gábor környezetvédelmi miniszter szerint "nincs mese, néhány égetõre biztosan szükségünk lesz". (Origo, január 17.) Ugyanaz a miniszter, aki a szentgotthárdi égetõ ügyében többször hangot adott aggodalmának, a hatezer tiltakozó aláírást kiváltó hajdúböszörményi égetõrõl azt nyilatkozta, hogy "olyan fejlett a technika, hogy szinte nulla a kibocsátás". (Hajdú-Bihari Napló, 2007. október 31.) [Népszabadság • Szilágyi László, a HuMuSz elnöke • 2008. február 21. - Marabu rajzával]

Oldalak