Hulladékégetés
Szolgáltatásaink
Kampányaink
Égetőellenes mini világtalálkozó


A Föld majdnem minden kontinensérõl érkeztek civil szervezetek arra a találkozóra, amelynek a HuMuSz Ház adott helyszínt. A találkozót a GAIA, az égetõk ellen és azok alternatíváiért küzdõ nemzetközi szövetség szervezte, melynek szervezetünk is tagja.
Valami bűzlik a határ túlodalán?

Határ menti vita a jó levegõért. A szentgotthárdiak szinte véletlenül szereztek tudomást arról, hogy a másik oldalon, Ausztriában egy hulladékégetõt építenek, ráadásul az uralkodó szélirány miatt a szennyezett levegõ garantáltan feléjük áramlik.
Ombudsman: vizsgálat az illegális hulladékégetés ügyében

"(...)...a nyolcvanas évek óta kaotikus állapotok uralkodnak egy Pest környéki településen, ahol illegális fémhulladék tárolás és kezelés, valamint kábelégetés folyik. Ezt a tevékenységet a helyi önkormányzat polgármesteri hivatala nem képes megszüntetni.(...)" Az MTI híre.
Eladták a levegőt Nyergesújfalun

Négyszázmillió forintot és infrastrukturális beruházásokat ígér a svájci tulajdonú Holcim Zrt. Nyergesújfalunak, hogy a város támogassa a határába tervezett cementgyár felépítését. A tervek szerint hulladékhasznosítással is foglalkozó gyár ellen a környezetvédõk és a környékbeli települések egyaránt tiltakoznak.Tiltakoznak a zöldek a hulladékégető Holcim ellen

A Nemzetközi Akciónap a Szemétégetõk Ellen elnevezésû program alkalmából tartott tegnap közös sajtótájékoztatót Esztergomban az Esztergomi Környezetkultúra Egyesület, a Dorogi Környezetvédelmi Egyesület és a Táti Környezetvédelmi Csoport. A zöldek tájékoztatást adtak a hulladékégetõk veszélyességérõl, a hulladékkezelés egyéb alternatíváiról, valamint térségünk érintettségérõl is.A magyarok nem kérnek az osztrák szemétégetőből

Több környezetvédõ civil szervezet, a helyi önkormányzat képviselõi és lakosok részvételével tiltakozó fórumot tartottak szerdán este Szentgotthárdon az osztrák határ közvetlen közelében tervezett hulladékégetõ tervezett megépítése ellen.
Az égető égő!!!

A hulladékégetõk veszélyeire, és a hulladékgazdálkodás alternatív lehetõségeire demonstrációval hívta fel a figyelmet ma a Hulladék Munkaszövetség. Az égetõk elleni nemzetközi akciónap keretében a zöld szervezet jelképes hulladékégetõ-rombolást tartott a Gellért téren, mellyel az égetõk káros egészségügyi, gazdasági és társadalmi hatásaira hívták fel a figyelmet. A Greenfo cikke.