Hírek vállalkozásoknak
|
2010. november 07. 10:49
18.500 négyzetméter bérelhető területet foglal magában a Skanska legújabb fejlesztése, a Green House irodaház, amely környezetvédelmi szempontok figyelembevételével készül el 2012 második felére. Az ingatlan-beruházás értéke 32,5 millió euró. A Skanska lehet az első vállalat Magyarországon, amelynek sikerül egy LEED Platinum minősítéssel rendelkező irodaházat fejlesztenie. |
|
2010. október 29. 20:17
A hulladékmegelőzés érdekében tett lépések mellett fontosnak tartjuk, hogy a már megtermelt hulladékok lehetőség szerint hasznosításra, újrafeldolgozásra kerüljenek, illetve az erre nem alkalmas maradék hulladék szakszerű ártalmatlanításra kerüljön. Bár a lakosság számára országszerte számos különféle lehetőség kínálkozik erre (lomtalanítások, veszélyeshulladék-gyűjtések, lakossági hulladékgyűjtő udvarok, hulladékátvevők, gyűjtőszigetek, stb.), ezek pontos helyét, a leadható hulladékok fajtáját, a nyitvatartási időket sokszor nem könnyű kideríteni. |
|
2010. október 23. 15:46
A most díjat nyert webshop olyan szelíd termékeket árul, amelyek igyekeznek kielégíteni a hagyományos termékeknél, vegyszereknél megszokott igényeket, viszont elindíthatják a fogyasztókat a zöldebb, fenntarthatóbb fogyasztási cikkek felé. - az október 13-án hallottak alapján így foglalhatnánk össze a zöld termékeket áruló weboldal üzletpolitikáját. A HVG egyik szaklapja, a Mai Piac október 21-én harmadik alkalommal díjazta az év legjobb FMCG-webshopját. Idén a győztes a www.zoldpolc.hu lett. A környezetbarát és energiatakarékos termékeket kínáló webáruház számára a HVG Online Zrt. 1 200 000 forint értékű hirdetési csomagot ajánlott fel, továbbá 480 ezer forint értékben jelenhetnek meg hírdetései a Mai Piac portálján. |
|
2010. október 22. 20:32
Az 50 kilométeres diéta egy klímavédő életmód változtató program, amelynek legelszántabb résztvevői azt vállalják, hogy október 10-től kerek egy hónapig csupán 50 kilométeren belül előállított élelmiszereket fogyasztanak. A kenyerüket vagy maguk sütik, vagy 50 km-en belüli sütödében, sőt azt is tudniuk kell, hogy a liszt honnan került a kovászukba. A Messzelátó Egyesület most egy kísérletre invitál minden érdeklődőt. Együtt, közösségben szeretnék kipróbálni, lehetséges-e csupán helyi termékeket fogyasztva táplálkozni. A részvételnek számos különböző szintje van. Kezdőnek elég csupán heti 3-4 főétkezést teljesítenie, s ehhez használhat távolabbról érkezett sót, lisztet is. A haladó szinten a kávé és a tea is kizárva. Együtt könnyebb! - vallják a szervezők, ezért a diéta saját blogján tapasztalatokat, recepteket cserélhetnek a résztvevők, akiket ismert gasztro-bloggerek látnak el receptjeikkel. |
|
2010. október 16. 13:56
Az első hazai zöld beruházásokkal foglalkozó találkozón megállapították: kevés a jó minőségű projekt, gondok vannak az árazással, bonyolult és kiszámíthatatlan a szabályozási környezet hazánkban. Az eseményen mintegy 250, a megújuló beruházások iránt érdeklődő szakember vett részt. A Nemzetgazdasági Minisztérium helyettes államtitkára Olajos Péter beszédében kifejtette, hogy hazánk megújuló cselekvési tervét a jelenlegi tervek szerint november végéig készítik el. - tudósított a portfolio.hu. A Green Energy Investment Forum 2010 konferencia előadásai szerint Magyarország regionálisan is versenyhátrányban van a megújuló beruházások terén, nincs egy olyan technológia/erőforrás sem, amelyben vonzóbbak lennénk a környező országoknál. |
|
2010. október 16. 12:30
Az elmúlt héten bekövetkezett kolontári-devecseri katasztrófa után a hvg.hu igyekezett összesíteni a környezetre és az emberekre legveszélyesebb ipari létesítményeket. Az üzemek mellett - amelyeket a katasztrófavédelem is listába rendezett - a fontosabb nukleáris, kommunális és ipari hulladéklerakókat is számba vettük, akárcsak a vörösiszap-tározókat. Ez utóbbiak egy részét ugyanis a jelenlegi katasztrófavédelmi törvény nem sorolja a veszélyes hulladékok közé. A Belügyminisztériumhoz tartozó Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) két kategóriába - alsó és felső küszöbértékű gyárak - sorolva feltünteti honlapján a hazai veszélyes üzemeket. A hvg.hu két OKF-aloldal mellett egy harmadik összesítést, az RSOE EDIS Katasztrófa és Veszélyhelyzeti Információs Szolgálat adatait is felhasználva közli most a hazai veszélyes üzemek listáját. |
|
2010. október 16. 11:58
További 16 évig a Remondis Kétpó Kft. üzemelteti a kétpói hulladéklerakót. Erről határozott a közelmúltban a 24 település által létrehozott konzorcium. E döntést azonban még októberben meg kell erősíteniük az érintett önkormányzatok képviselő-testületeinek. Ki üzemelteti október elsejétől a Kétpói Regionális Hulladéklerakót? Hová kerül a közeljövőben 24 település 224 ezer lakosának szemete? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekkel fordultak szerkesztőségünkhöz a napokban olvasóink, s néhány, a településéért aggódó civil szervezet. |
|
2010. október 16. 11:33
Több mint duplája pénzt szedne az állam a gyártóktól a környezet védelmére a tervek szerint. Azt még nem tudni, pontosan hogyan fog januártól átalakulni a hulladékhasznosítási és termékdíjrendszer. A bizonytalanság miatt év végére összeomolhat a hulladékhasznosítás, ami mintegy tízezer munkahelyet veszélyeztethet. A termékeikből keletkező hulladékok hasznosításához kötelező hozzájárulniuk a gyártóknak. Ebben lesz most változás, méghozzá úgy, hogy az eddiginél jóval több pénzt fog legombolni róluk az állam. |
|
2010. október 16. 11:18
A vörösiszap veszélyes anyaggá minősítését fogja kezdeményezni Magyarország - közölte Illés Zoltán környezetvédelemért felelős államtitkár, aki a katasztrófa sújtotta kolontári terület sajtóbejárásán beszélt erről vasárnap délután, újságírók előtt. A vörösiszap Magyarországon korábban veszélyes hulladéknak minősült, de ez az uniós csatlakozáskor megváltozott , mivel az uniós szabályok szerint nem minősül veszélyes hulladéknak. A vörösiszapot az EU jogszabályai szerint veszélyes hulladékká lehetne nyilvánítani, de ezt eddig egyetlen tagállam sem kezdeményezte. Az ajkai tározóból kiszabadult anyag veszélyessége elsősorban nem a nehézfémtartalomnak, hanem az erős maró hatásnak köszönhető: egy EU-egyezmény szerint 11,5-ös pH-érték felett minden maró anyag veszélyes (erről itt olvashat részletesen). |
|
2010. október 16. 10:48
Október 12-én mintegy 250, a megújuló beruházások iránt érdeklődő szakember részvételével lezajlott Magyarország első befektetési fókuszú zöld energia konferenciája, a Green Energy Investment Forum 2010. A finanszírozók szerint kevés a jó minőségű projekt, gondok vannak az árazással, bonyolult és kiszámíthatatlan a szabályozási környezet hazánkban. A Nemzetgazdasági Minisztérium helyettes államtitkára Olajos Péter beszédében kifejtette, hogy hazánk megújuló cselekvési tervét a jelenlegi tervek szerint november végéig készítik el. |
Oldalak
Zöld üzleti hírek
-
32,5 millió eurós beruházásból épül az új irodaház, a környezeti szempontokat is szem előtt tartva.2010. november 07. 10:49
-
Mit hol adhatok le?2010. október 29. 20:17
-
A webáruház üzemeltetőjétől a legutóbbi HuMuSz est vendégei is hallhattak kulisszatitkokat.2010. október 23. 15:46
-
A Messzelátó Egyesület projektjében nem súlyunkból, hanem kibocsájtásunkból fogyhatunk.2010. október 22. 20:32
-
Régiónkban hazánkban a legkevesebb a zöld beruházások száma - állapították meg egy konferencián2010. október 16. 13:56
-
Alapos összeállítás a hvg.hu-tól2010. október 16. 12:30
-
Marad a Remondis a kétpói lerakó üzemeltetője.2010. október 16. 11:58
-
Mi a helyzet termékdíj ügyben?2010. október 16. 11:33
-
Mert most nem az!2010. október 16. 11:18
-
Green Energy Investment Forum 20102010. október 16. 10:48
- ‹ előző
- 136 / 211
- következő ›
Évente több száz megkeresés érkezik irodánkhoz a legális hulladékelhelyezési lehetőségekkel kapcsolatban.