Sulikezdés – csináld magad!
„Főzzünk abból, ami van” – ez is lehetne a kreatív, újrahasznosító praktikák mottója. A maradékokat felhasználva egyedi cuccokkal stafírozhatjuk ki a gyerekeket.
Sokat hallani arról, mekkora nehézséget jelent egy-egy családnak az iskolakezdés, de talán ez mégsem törvényszerű. Innen-onnan hallani jó kezdeményezésekről, mint például az ingyen tankönyvek vagy a karitatív szervezetek csomagjai. A füzetek és más eszközök beszerzésekor is dönthetünk tudatosan, és ezzel még pénzt is spórolhatunk. Biztosan nehéz a gyermeknek nemet mondani, amikor mindenáron a trendi figurás füzetet szeretné, azonban a szülőnek kell mérlegelnie. A gyerekek értelmesebbek, mint olykor hisszük, és sokszor el lehet magyarázni nekik, miért döntünk úgy, ahogy.
A kisebb dolgokat, amelyek a rendet és a mindennapos használatot segítik, mi magunk is megcsinálhatjuk, ráadásul a közös készülődés nemcsak hasznos, de jó móka is!
Készítsünk egyforma vagy akár különböző átmérőjű papírgurigákból asztali íróeszköztartót! Alapként használhatunk kartont, a háztartásból száműzött tálcát, vödörtetőt, vagy dolgozhatunk fedő nélküli dobozzal is, a belsejét telerakva gurigákkal. A kiválasztott alapot lefestjük vagy beborítjuk maradék csomagolópapírral. A papírhengereket is díszíthetjük, aztán már csak rá kell ragasztanunk az alapra.
Másik változata az eszköztartónak, amikor nagyobb átmérőjű hengereket piramisszerűen rögzítünk egymásra. Ceruzákat, tollakat tarthatunk kivágott oldalú/tetejű flakonokban is.
Varrhatunk egyedi textil tolltartót, amely lehet kisebb, neszesszer formájú, vagy tekercsben összehajtható típusú. Biztos akad némi maradék anyag, elnyűtt farmer vagy használaton kívüli ruhadarab, ami tökéletes erre a célra.
A füzetek sokféleképpen beboríthatók, használjunk maradék csomagolópapírt, újságlapokat. Egyszínű borítóra ragasszunk papírból kivágott virágokat, masni- vagy állatformát, egyéb alakokat.
Az általunk készített tárgyak kinézetének csak a fantázia szabhat határt!