Turkáló-KRESZ
Nem vagyunk egyformák, ahogy a turkálók sem. Van aki szereti, és van, aki nem. Vannak olcsók, drágák, két perc alatt körbejárhatók és labirintus-turik is, ahonnan nem szabadulunk záróra előtt.
Egy dolog biztos: a "turkálózásra" jól fel kell készülni!
Íme, néhány jótanács:
1. Nézd át a ruhatárad, ha valamiből már van néhány tucattal, gondold meg, hogy kell-e még több! Azért, hogy egyszer felvedd, vagy hogy a vállfát díszítse, nem biztos, hogy van értelme beruházni rá. Hidd el, a pénztárcád is boldogabb lesz, és hó végén még jól jöhet az a pár száz forint...
2. Gondold át, milyen turikba akarsz elmenni, és mennyi időt szánsz rá! Bár kényelmesebb, de a vállfás turkálók általában drágábbak, és minőségben sem mindig nyújtanak többet. Az „ömlesztett” turikban sokszor nagyobb kincsekre is találhatsz a rekeszek alján.
3. Nézz utána, hogy a kiszemelt turikban mikor van bálabontás! Bár ilyenkor valószínűbb, hogy többet költesz, de a sikeres vadászatra és trófeagyűjtésre is nagyobb az esély.
4. Döntsd el, mennyi pénzt szánsz a vásárlásra, és csak annyit vigyél magaddal, se többet, se kevesebbet! Ha többet viszel, túlköltekezhetsz, ha pedig kevesebbet , biztos, hogy az utolsó helyen éppen a legszebb darabot kell majd visszaraknod, mert már nem futja rá a keretből.
5. Nézz utána indulás előtt, milyen alkalmi turkáló vagy bazár, piac van a környékeden! Az alkalmi vagy időszaki turkálókba legtöbbször mindenki a saját kincseit viszi, így közvetlenül a tulajdonostól veheted meg, eseetleg kapsz mellé egy történetet, és a pénzed sem kereskedőkhöz vándorol. Azt se felejtsd el, hogy ilyen helyen alkudni is tudsz! Legalábbis megtanulhatod a fortélyait.
6. Ha tudod, hogy gondod van az önkontrollal, szerezz egy higgadt kísérőt, aki segít kimondani, hogy mikor elég! Sajnos a turkálás rövid idő alatt függőséget és súlyos pénztárca-fogyást okozhat. Jól jöhet egy segítő kéz!