Figyelmeztető üzenet

Ez a cikk kb. 13 éve íródott.
A benne szereplő információk a megjelenés idején pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Mindenkinek hasznot hozhat

Szövetség a fenntartható turizmusért
Év: 
2010
Szám: 
Tél
Szerző: 
Sáfrány Szilvia

Dél-Dunántúli Ökoturisztikai KlaszterGyeregyalog.hu Egyesület gesztorálásával megkezdte munkáját az egyesület tagjaiból 2010 tavaszán alakult Dél-Dunántúli Ökoturisztikai Klaszter.

Az összefogás motorja a patcai Katica Tanya Aktív Pihenési Központ, de Gyűrűfűtől Paksig számos vállalkozás, illetve civil szervezet csatlakozott a munkához.

A résztvevő vállalkozásoknak és civil szervezeteknek különösen fontos, hogy a fenntartható fejlődés elveit a turisztikai tevékenységük révén is érvényre juttassák: a turizmus rövid távú érdekeit próbálják harmonizálni a fenntartható turizmus hosszú távú célkitűzéseivel.

A klaszter célkitűzései között szerepel többek között „ökoturisztikai napok” programsorozat, már meglévő fesztiválok „zöldítése” és az ágazat pozíciójának megerősítése a belföldi piacon. Tervezik közös arculat és honlap kialakítását, illetve saját képzések, bel- és külföldi tanulmányutak indítását is.

A társulás kis- és középvállalkozásai mellett a programban részt vesznek a dél-dunántúli erdőgazdaságok, kiemelt szakmai együttműködő partnerük pedig a Duna - Dráva Nemzeti Park.

Az összefogás a DDROP (Dél-Dunántúli Regionális Operatív Program) keretéből 32 millió Ft támogatást nyert.

A klaszter kifejezés jelentése: társulás, egységbe tömörülés, összefogás, szövetkezés.

A társult tagok az azonos üzleti érdekek és célok elérése érdekében közös képviseletet hoznak létre (például értékesítési hálózatot alakítanak ki). Cél a költségek csökkentése, valamint a hatékonyság növelése. A klaszter költségeit a tagok fedezik, tagjai – a magyar gazdasági viszonylatokat figyelembe véve – kis- és középvállalkozások, amelyek kis tőkével rendelkeznek.

További információ:

Sáfrány Szilvia
www.gyeregyalog.hu

[email protected]