Hulladékátvevő hely - szöveges kereső

Amelyik kategóriában nem választ ki semmit, azt a rendszer nem veszi figyelembe a keresésnél. Tehát ha pl. papír átvevő helyet szeretne keresni, akkor elegendő csak a papírt kiválasztani a legördülő menüből, a többi szűrési lehetőségnél nem kell beállítani semmit. Alapértelmezetten az összes átvevőhelyet mutatja a kereső, a lenti legördülő menükkel lehet szűkíteni az eredményt.

Azbeszt

Az azbesztet kitűnő hő-, tűz-, és savakkal szembeni állósága, illetve elektromos szigetelő tulajdonságainak köszönhetően az élet számos területén (építőiparban tűz-, hő- és zajvédelem, szigetelés, illetve palatetők; iparban szigetelés, tömítés; járműiparban fékbetétek és kuplungtárcsák előállítása) elterjedten használják, a XX. sz. végére azonban fény derült ezen anyagok emberi szervezetre gyakorolt káros, rákkeltő hatásaira is. Ezért például a tetőfedésre használt azbesztpala gyártását is betiltották, s világszerte programok indultak el az azbeszt kiváltására, az épületek azbesztmentesítésére. Érdemes tudni, hogy a cementben megkötött azbesztet tartalmazó termékekből (a hullámpala is ilyen) a veszélyt jelentő szálak csak az anyag szétmorzsolásakor, azaz a tetőfedő anyag megbontásakor kerülnek ki a levegőbe. Az ép azbesztpala ezért nem jelent számottevő kockázatot, cseréje a jelenlegi törvények és tudás szerint nem szükséges. Bontás esetén a táblákat épen (vágás, fúrás nélkül) kell duplafalú polietilén zsákokba, vagy zárt konténerekbe elhelyezni, majd veszélyeshulladék-larakóba szállítani. Ezeket a feladatokat mindenképp érdemes szakemberre bízni.

További információ: www.palaszerviz.hu (ugyanitt palatetők bontás nélküli átfedése színes, cserépmintás bitumenes zsindelylemezzel)

Azbesztpala Hulladék Elszállítási Program - http://designkft.hu

Cím:
Telefon:

Vegyszermaradékok

Vegyszermaradékokat jelenleg sajnos a legtöbb hulladékgyűjtő udvar nem vesz át (így Budapesten sem). E helyett jellemzően a lakossági veszélyeshulladék gyűjtések alkalmával lehet leadni ezeket a hulladéktípusokat, melyeket  az önkormányzatok szerveznek, általában a lomtalanításhoz kapcsolódóan. A legközelebbi begyűjtés időpontjáról náluk lehet telefonos felvilágosítást kapni.

A.K.S.D. Kft - Debrecen, István út 138.

Cím:
Telefon:

Akkumulátor

Az elemek és akkumulátorok hulladékainak visszavételéről szóló 445/2012. (XII. 29.) Korm. rendelet értelmében 2009 július 1-től minden akkumulátorokat árusító kereskedő (autószerviz, benzinkút, akkumulátor-kereskedés) köteles ingyenesen visszavenni a használt áramforrásokat - még abban az esetben is, ha a boltba betérő fogyasztó nem vásárol újat.

Ezen kívül akkumulátorok általában leadhatóak a lakossági hulladékgyűjtő udvarokban (budapest területén az FKF Zrt. hulladékudvaraiban) és lakossági veszélyeshulladék-gyűjtések alkalmával (ez utóbbiakat az Önkormányzatok általában a lomtalanításhoz kapcsolódva szervezik meg, a pontos időpontokról és helyszínekről a helyi önkormányzatnál érdemes érdeklődni.)

Háztartásokban keletkező különleges kezelést igénylő hulladékok (például savas akkumulátorok) gyűjtését és elszállítását vállalja a Fővárosi Településtisztasági és Környezetvédelmi Kft. Bővebb felvilágosítás a 311-30-31-es telefonszámon, illetve az ingyenesen hívható 80/ 55-00-55-ös zöld számon.

Az alábbi koordináló szervezetek országos elem és akkumulátor-hulladék begyűjtőhálózattal rendelkeznek

A hazánkban begyűjtött, évi kb 20.000 tonna akkumulátor, magyarországi feldolgozó-kapacitás hiányában külföldi üzemekbe kerül, ahol törés, zúzás és a komponensek szétválogatása után az ólmot kohósítják (és új akkumulátorok gyártásához használják fel), a kénsavból keletkező sókat pedig a mosószer- és üvegipar hasznosítja.

Cím:
Telefon:

Gyógyszer

A lejárt, vagy feleslegessé vált gyógyszereket 2005. december 1-től országszerte minden patika köteles átvenni, sőt, egy későbbi módosításnak köszönhetően minden gyógyszerárusító helyen (pl. benzinkutak, drogériák) ingyenesen leadhatjuk kidobandó gyógyszereinket.

Cím:
Telefon:

Elektromos- és elektronikai hulladék

2005. január elsejétől a gyártói felelősség elve alapján az elektromos és elektronikai szegmenssel bővült a termékdíjköteles termékek köre hazánkban. Ennek értelmében az elektromos és elektronikai termékek gyártóinak, a termékdíj megfizetésén túl gondoskodniuk kell hulladékaik begyűjtéséről, hasznosításáról és ártalmatlanításáról.

A 264/2004. (IX.23.) kormányrendelet szerint 2005 augusztus 13-tól minden elektronikai készülékeket árusító bolt köteles elromlott/kidobandó elektronikai eszközeinket visszavenni, amennyiben a boltban hasonló funkciójú, új készüléket vásárolunk. Ez a kötelezettség kiterjed a házhoz szállítás esetére is, sőt, vannak olyan üzletek is, ahol akkor is átveszik az elromlott készülékeket, ha nem vásárolunk újat.

Fontos tudni, hogy a boltokba csak egész eszközöket vihetünk (pl. videó, tv, hűtőgép), de egyes alkatrészeket nem. Ha valakinek elektronikai alkatrészei lennének, amitől szeretne megszabadulni, akkor lakossági mennyiségben a legtöbb hulladékudvar térítésmentesen átveszi ezeket (Budapest területén például az FKF Rt. lakossági hulladékgyűjtő udvarai)

 

  • Az alábbi társaságok többezer pontos országos begyűjtőhálózattal rendelkeznek, telefonon minden érdeklődő számára felvilágosítással tudnak szolgálni a legközelebbi begyűjtőpont helyéről:

 

ELECTRO-COORD MAGYARORSZÁG NONPROFIT KFT
Egyre nő azoknak az Elektro-Coord NKft-vel szerződésben álló üzleteknek (kereskedelmi egységeknek) hulladékudvaroknak, és e-hulladék átvevő telepeknek (kezelők, begyűjtők) a száma, ahol a fogyasztók térítésmentesen leadhatják az e-hulladékaikat. Az alábbi linkről letölthető adatbázisból megtudhatja, Önhöz melyik E-hulladék átvevő Zöld Pont van a legközelebb: 
készülékátvevő-helyek
1/224-7730, 30/2222229
[email protected]

ÖKOMAT NONPROFIT KFT
A Kft folyamatosan szervez iskoali és városi gyűjtőnapokat. Ezek helyéről és idejéről. illetve az állandó átvételi pontokról honlapjukon található bővebb információ.
1/236-0506, 1/236-0507, 1/237-0825
[email protected]

ELEKTRO-WASTE NONPROFIT KFT
1/373-0491
[email protected]

RE-ELEKTRO Kht
96/509-825, 96/509-805
[email protected]

 

  • A PULI-MTKSZ Kft. megvásárolja, elszállítja, és feldolgozza a használaton kívüli, leselejtezett számítástechnikai és telekommunikációs eszközöket ( számítógép konfigurációk, külső SCSI házak, lézer és tintasugaras printerek, fénymásolók, sokszorosító gépek, UPS-ek (szünetmentes áramforrások), monitorok, telefaxok, telefonok). Amennyiben az Ön vállalkozásánál, vagy az otthonában összegyúlt néhány használaton kívüli számítógép, monitor, nyomtató, fénymásoló, vagy egyéb periféria, csak hívnia kell minket és mi szakszerű és környezetbarát módon megszabadítjuk tőle! E-hulladék megvásárlás, elszállítás, díjmentes felmérés és árajánlat kérés: [email protected]

 

  • Kelet-Európa Misszió Alapítvány használt számítógép projektje: Felekezetközi szeretetszolgálatunk igen széles körben látja el tevékenységét. Számtalan alkalommal volt már szükség arra, hogy kórházakba, oktatási intézményekbe és más helyekre számítógépeket adományozzunk. Gyakran olyan helyekre sikerült eljuttatnunk számítástechnikai berendezéseket, ahol még kézzel írt papírokon zajlott az adatnyilvántartás... Szeretettel kérünk téged, ha van olyan számítógép-konfigurációd vagy monitorod, nyomtatód, szkennered melyet már nem használsz és szívesen felajánlanád hasznos célra, vedd fel velünk a kapcsolatot! 

 

Cím:
Telefon:

Elemek

A szárazelemek és hordozható akkumulátorok (tölthető elemek, mobiltelefon-, és notebook akkumulátorok) veszélyes hulladéknak minősülnek, 2005. szeptember óta kötelező visszavételük. A begyűjtést koordináló szervezetek végzik, náluk lehet érdeklődni, hol van a lakóhelyünkhöz legközelebbi gyűjtőpont. Ezen kívül náluk lehet jelentkezni akkor is, ha kereskedelmi egység, önkormányzat vagy intézmény elemgyűjtő pontot szeretne működtetni. (Ez esetben szerződnie kell a koordinálóval, mely ingyenesen gondoskodik a gyűjtőedényzet kihelyezéséről és rendszeres ürítéséről.) Az alábbi honlapokon levő adatbázisokból kikeresheti, hol található a lakóhelyéhez legközelebbi gyűjtőpont.

Ezen kívül szárazelem leadható még az alábbi helyeken:

  • budapesti hulladékudvarokban,
  • egyes vidéki hulladékudvarokban,
  • lakossági veszélyeshulladék-gyűjtő akciónapokon (önkormányzatok, civil csoportok szervezésében), illetve a
  • MOL benzinkutaknál található veszélyeshulladék-gyűjtőpontokon
Cím:
Telefon:

Lom

Háztartási lom elhelyezésével kapcsolatban a helyi közszolgáltatónál érdemes érdeklődni.

Budapest területén például az FKF Zrt. lakossági ügyfeleinek lehetőséget nyújt háztartási hulladékot, lomot, valamint építési és bontási hulladékot a hulladéklerakóra beszállítani. Évente egyszer a háztartásokban felhalmozódott hulladék 0,5 m³-ig ingyenesen ladható, ezen mennyiségen felül díjazás ellenében lehet beszállítani hulladékot a lerakóra. (Pusztazámori Regionális Hulladékkezelő Központ, megközelíthető az M7-es autópályáról. Tel.: 23/560-500). A lerakási díjak megtekinthetőek az FKF Zrt honlapján.

Amennyiben lakóingatlanán a szokásostól eltérő nagyobb mennyiségű háztartási hulladék keletkezik, azt az FKF Rt értékesítési partnereinél (Díjbeszedő Holding Zrt. ügyfélszolgálatain, a MOL budapesti töltőállomásain, a Praktiker budapesti és Budapest környéki áruházaiban, valamint a SPAR csoport üzleteiben) megvásárolható kék színű kommunális zsákokban összegyűjtve helyezheti el a hulladékgyűjtő tartályok mellé. A zsákokat a rendszeres hulladékszállítási napokon, a gyűjtők ürítésével egyidőben szállítja el az FKF Zrt.

Lakásfelújítások, építkezések, vagy egyéb nagymennyiségű hulladéktermelődés esetén az FKF Zrt-től konténer is rendelhető.

Budapest területén soron kívüli, illetve express lomtalanítás is rendelhető az FKF Rt-től.


Lakóingatlana hivatalos lomtalanításának időpontjáról Budapesten az FKF Rt ingyenesen hívható zöld számán érdeklődhet: 06-80-204-386. Vidéki településeken kérjük, lépjen kapcsolatba a helyi közszolgáltatóval!

 Másik lehetséges megoldás a konténer-rendelés, pl.:

  • www.konti-bob.hu konténterkihelyezés akár 2-3 órán belül Budapest egész területén
  • http://hepitrans.extra.hu/ háztartási hulladék, sitt, kerti zöldhulladék konténeres szállítása
  • www.sitt-lom.hu 06-20-372-7164 sitt, építési és bontási törmelék, lom szállítás Budapest valamennyi kerületében és vonzáskörzetében

Lomtalanítást számos költöztető, fuvarozó cég vállal. Minden esetben érdemes érdeklődni, hová kerül az elszállított hulladék.

Lakások és irodák lomtalanítása, iratmegsemmisítési igazolással: www.lomtalanitas.com

Cím:
Telefon:

Sitt

Az építési hulladék elhelyezésével kapcsolatban a helyi közszolgáltatónál érdemes érdeklődni.

Budapest területén inert hulladékot (beton, tégla, cserép, kerámia, aszfalt) fogad be az Új Táj Hulladékhasznosító Kft. XVIII. kerületi telephelyén. (E-mail: [email protected]). A telephely nyitvatartása:H-P 07:00 – 17:00 óra. 

A főváros legújabb, XVIII. kerületi hulladékudvarában (Jegenye fasor 15., 30-481-11-29, nyitva: H-P: 10-18, Szo: 8-14) 1 m3-ig ingyenesen leadható sitt és építési törmelék a külön erre a célra a helyszínen árusított zsákokban beszállítva.

Budapest területén Az FKF Zrt. lakossági ügyfeleinek lehetőséget nyújt háztartási hulladékot, lomot, valamint építési és bontási hulladékot a hulladéklerakóra beszállítani. Évente egyszer a háztartásokban felhalmozódott hulladék 0,5 m³-ig ingyenesen ladható, ezen mennyiségen felül díjazás ellenében lehet beszállítani hulladékot a lerakóra:

Pusztazámori Regionális Hulladékkezelő Központ
(23/560-500) Megközelíthető az M7-es autópályáról.
A lerakási díjak megtekinthetőek az FKF Zrt honlapján.

Lakásfelújítások, építkezések, vagy egyéb nagymennyiségű hulladéktermelődés esetén az FKF Zrt-től konténer is rendelhető.

Ezen kívül építési törmelék leadható még az alábbi helyeken:

Tárnoki Kőtörő Kft.
Tárnok, M7 pusztazámori lehajtó, Pusztazámor felé 2,5 km.
Bontott beton és aszfalt átvétele: 300 Ft/m3 áron
Tel: 70-570-8688

 

Ha esetleg még használható bontott építőipari termékekről van szó (tégla, nyílászárók, cserép, stb.), akkor ajánljuk figyelmükbe a zoldbolt.hu, a megmaradt.hu és az apro.epitoiparikatalogus.hu oldalakat.

Másik lehetséges megoldás a konténer-rendelés, pl.:

  • www.konti-bob.hu konténterkihelyezés akár 2-3 órán belül Budapest egész területén
  • www.beritrans.hu konténeres sittszállítás Budapest területén 30/948-32-31 ill. 258-13-41
  • http://hepitrans.extra.hu/ háztartási hulladék, sitt, kerti zöldhulladék konténeres szállítása
  • www.kontener-rendeles.hu 20/9-444-759 konténeres sittszállítás
  • www.sitt-lom.hu 06-20-372-7164 sitt, építési és bontási törmelék, lom szállítás Budapest valamennyi kerületében és vonzáskörzetében
Cím:
Telefon:

Autóroncs

A gépjármű tulajdonosa köteles a forgalomból végleges kivonásra szánt gépjárművet egy regisztrált, hulladékhasznosítási engedéllyel rendelkező bontónak átadni, melytől bontási átvételi igazolást kap. Ezzel az igazolással kell majd megjelennie az okmányirodában a kivonás további ügyintézése érdekében.

Regisztrált bontók listája letölthető a Nemzeti Közlekedési Hatóság, illetve a Környezet- Természetvédelmi és Vízügyi Főfelügyelőség honlapjáról.

Cím:
Telefon:

CD-k, DVD-k

A CD, DVD lemezek alumínium bevonatú polikarbonátból készülnek, s nem minősülnek veszélyes hulladéknak (legkevésbé elektronikai hulladéknak). A műanyag komponens hasznosítására hazánkban is létezik kidolgozott technológia, de csak olyan helyekről érdemes ezt a típusú hulladékot begyűjteni, ahol nagy tétrelben, több tonnás mennyiségben keletkezik. Az ok prózai: egy tonna DVD újrahasznosítása több mint 1000 euróba kerül, de egy tonna CD újrahasznosítása is többszáz euró költségű. VTCD Videoton Videolemez-gyártó Kft által üzemeltetett begyűjtőpont:

  • 8000 Székesfehérvár Aszalvölgyi út 7.

Budapesten a PALOTA Környezetvédelmi Kft.-nél lehet leadni CD-t, DVD-t:

  • 1151 Budapest, Szántóföld út 4/a. Itt azonban a leadás nem ingyenes.
Cím:
Telefon:

Használt olaj

A használt sütőolaj, sütőzsiradék veszélyes hulladéknak minősül, ezért a lefolyóba öntés helyett válasszunk az alábbi lehetőségek közül:

  • SPAR üzletekben országszerte
  • Némely LIDL áruházban is elindult a használt sütőolaj begyűjtése
  • ALDI
  • Biofilter Kft. honlapján megtalálhatóak a nagy- és kiskereskedelmi, valamint a lakossági begyűjtőpontok címei. A szolgáltatás megrendelhető: 06-80-442-999
  • A MOL a lakosság számára szeretné megkönnyíteni és lehetővé tenni, hogy egyszerűen, gyorsan, környezetbarát módon „megszabaduljon” a használt étolajtól: 184 MOL-kúton helyeztek ki gyűjtőtartályokat. Nincs más teendő, csak a kutasnak oda kell adni az olajos edényt, aki a megfelelő tárolóba önti azt. A használt sütőolajat átvevő töltőállomásaink listáját megtalálhatja a töltőállomás keresőn!
  • Háztartásokban keletkező használt sütőolaj leadható a lakossági hulladékudvarokban vagy lakossági veszélyeshulladék-gyűjtő akciónapokon (ezeket általában önkormányzatok, környezetvédő szervezetek rendezik)
  • A Biotrans Kft éttermek, közintézmények, élelmiszer boltok számára nyújt étolaj-gyűjtési szolgáltatást.
  • De például megbeszélhetjük egy főzőkonyhával rendelkező óvodával, iskolával, étteremmel, hogy vegyék át tőlünk a használt sütőzsiradékot.
Cím:
Telefon:

Használt gumiabroncs

A használt gumiabroncsokat gépjármű szervizekben, autóbontóknál, gumiszerelő műhelyekben lehet leadni. Ha ott nem veszik át (sajnos a tárolási hely szűke miatt sok helyen nem tudják átvenni), a termékdíjköteles termékek begyűjtésének koordinálásával foglalkozó Nemzeti Hulladékgazdálkodási Igazgatóság (OKTF-NHI) (06-70-777-1238) telefonon minden érdeklődő számára felvilágosítással szolgál a legközelebbi átvevőpont helyéről.
Szintén az ország egész területét lefedő begyűjtő-hálózattal rendelkezik a zalaegerszegi székhellyű Recycling T & H Kft, az Európa-szerte ismert esésvédelmi burkolatokat gyártó Granuflex Kft alapanyag-beszállítója. 

Cím:
Telefon:

Fénycsövek

A klasszikus villanykörtén kívül gyakorlatilag az összes fényforrás (fénycsövek, kompakt fénycsövek, energiatakarékos kompakt fénycsövek) mind veszélyes hulladéknak minősülnek. Azokat, az elektromos és elektronikus berendezésekkel kapcsolatos hulladékgazdálkodási tevékenységekről szóló 197/2014. (VIII. 1.) sz. Korm. r.-ben meghatározottak alapján a gyártók, forgalmazók 2005 augusztusa óta kötelesek visszagyűjteni és hasznosítani, illetve ártalmatlanítani. Ilyen visszagyűjtő helyek működnek villamossági nagy- és kiskereskedések telephelyein, barkácsáruházakban (pl. OBI, Praktiker, Baumax, Brico-Store), hipermarketekben (Tesco, Cora, Auchan, Metro), élelmiszerüzletekben (Match és Profi). A lakóhelyünkhöz legközelebbi átvevőpont hollétéről a visszagyűjtést megszervező Electro-Coord Nkft a 06-30-222-2229 számon ad felvilágosítást. 

Cím:
Telefon:

Hulladékátvevő helyek Magyarországon

Köszöntjük aloldalunkon! Adatbázisunk célja, hogy egy helyen megtalálhatóak legyenek Magyarország lakossági hulladékátvevő helyei, hogy hulladéka a megfelelő helyre kerüljön.

Ajánljuk szöveges keresőnket is, ahol nem csak az egyes helyeket találja meg, de egy általános leírást is talál az egyes hulladéktípusokra vonatkozóan.

A Humusz egy szemléletformálással foglalkozó közhasznú civil szervezet, hulladékgazdálkodási engedéllyel nem rendelkezik, így hulladékot nem veszünk át!

 

Adatbázisunkat igyekszünk folyamatosan bővíteni, frissíteni, de sajnos így sem teljes. Segítse munkánkat észrevételeivel, javaslataival, hogy valóban napra kész információval szolgálhassunk. Köszönjük!

 

 

 

Szöveges kereső

Térképes kereső

Küldjön nekünk levelet!

 

 


Ha hasznosnak találtad adatbázisunkat, és szeretnéd, hogy a jövőben is fennmaradjon, akkor már online is támogathatod munkánkat.

 

 

 

Az adatbázis a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium környezet- és természetvédelmi céllal létrejött társadalmi szervezetek környezet- és természetvédelmi célú programjainak támogatására meghirdetett 2009. évi "Zöld Forrás" pályázat támogatásával valósult meg.

KvVM logó

 

További támogató: az EGT/Norvég Finanszírozási Mechanizmus, valamint az Ökotárs Alapítvány és partnerei.
támogatók

 

Cím:
Telefon:

Hungarocell

Hungarocell (polisztirol, nikecell) hulladék leadható a budapesti hulladékgyűjtő udvarokban. A gyűjtéssel, újrahasznosítással foglalkozó cégek listája megtekinthető a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók adatbázisában. A teljesség igénye nélkül:

  • Pandan Kft. H-9700 Szombathely,Zanati u. 38. Telefon: +36 94 509 262
  • P&G Kft Bp., Vágóhíd u. 55. Tel.: 287-8591
  • FERMIX 2000 Hulladékhasznosító Bt. 6300 Kalocsa, Ciglédi út 16. Tel.: (78) 463-232
  • Fidelis BAU Kft.  +36-30/630-8022
Cím:
Telefon:

Italos-kartondobozok

Az 5-6 összepréselt rétegből álló italoskarton-dobozok ún. társított csomagolások. Egy egyliteres tejesdoboz például 20 g papírt, 6 g műanyagot (polietilént) és 1,5 g alumíniumot tatalmaz. Éppen ezért egyes településeken a papír-, míg máshol a műanyaghulladékkal együtt gyűjtik azokat. Erre a helyi szolgáltató hírlevélben, illetve egyre gyakrabban a konténerekre ragasztott matricával hívja fel a figyelmet. Magyarországon egy átlag fogyasztó 50-60 darab italos kartondobozt dob ki évente, melyek legyártása (egyszeri felhasználásukhoz képest) túlzott környezeti terheléssel és energiafelhasználással jár. Sőt, mivel a begyűjtött tégladobozok feldolgozása hazánkban egyenlőre nem gazdaságos, azokat két, speciális technológiával működő külföldi papírgyárba szállítják, további jelentős lég- illetve zajszennyezést okozva. A hasznosítás a doboz papír rétegét érinti (magas hőfokra melegített vízzel áztatják le, majd visszaforgatják a papírgyártásba), az alumínium és műanyag részeket viszont elégetik. Létezik olyan eljárás is, ahol a dobozok felaprítása után meleg préseléssel a bútorgyártásban illetve az építkezőiparban felhasználható táblákat gyártanak.

Cím:
Telefon:

Nyomtatókazetta

A nyomtatókban használatos kiürült festékkazetták alapvetően veszélyes hulladéknak minősülnek, így azokat a jogszabályok értelmében illetéktelenektől elzárt helyen kell gyűjteni, majd gondoskodni kell azok ártalmatlanításáról. Veszélyes hulladékot csak a megfelelő szakhatósági igazolványokkal rendelkező átvevő ártalmatlaníthat! Az újrahasznosítható festékkazetták és tintapatronok nem minősülnek hulladéknak, amennyiben újrahasznosításra adják át őket. Csak Európában évente 160 millió kiürült nyomtatópatron kerül kidobásra. Ezeknek mindössze 9%-a lesz újrahasznosítva.

  • a kiürült festékkazetták ingyenesen leadhatóak egyes lakossági hulladékgyűjtő udvarokban (Budapesten az FKF hulladékgyűjtő udvarai sajnos nem veszik át).
  • a Konica Minolta a Clean Planet Program keretében vállalja a cég kiürült festékkazettáinak ingyenes visszagyűjtését és újrahasznosítását.
  • festékkazetták leadásáról, újratöltéséről lásd az utantoltes.lap.hu weboldalt
  • az alábbi cégek felvásárolják és újrahasznosítják a kiürült festékpatronokat:
    • Print Sisters Kft (1101 Budapest Korponai u. 1/a) Az átvételi árlista honlapjukról letölthető.

A festékkazetták újratöltéséről és újrahasznosításáról további érdekes információkat olvashat a Magyar Tonerkazetta és Tintapatron Újrahasznosítók Szövetsége honlapján (www.matusz.hu).

Cím:
Telefon:

Fekete Arany

Cím:Kalocsa Martinovics u. 15.
Telefon: 06 30/8202 644

HUNGAROPEC Ipari Hulladékkezelő Zrt.

Cím: 3734 Szuhogy, Hrsz.: 06/13
Telefon: (1) 329 3290

Strabag Általános Építő Kft.

Cím: 4026 Debrecen Balmazújvárosi út 8/a
Telefon: +36 52 524-020

Molnár Zsolt Sándor

Cím: 6640 Csongrád Széchenyi Út 94.
Telefon:

SZEGMENS TERV KFT.

Cím:HAJÓS KÜLTERÜLET 0150/19
A Hajós helyiségjelző táblát elhagyva Kalocsa irányában kb. 300 méterre, balra kell fordulni a Racsman csatorna után közvetlen. Az út száma: 5312-es jelű út.
Telefon: 06-70-335-6468

Alcufer Kft.

Cím: 3100 Salgótarján, Salgó u. 33.
Telefon: 06 32 513 030

Zagyvarékasi Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft

Cím: 5051 Zagyvarékas, Rákóczi út 56.
Telefon: 56/540 020

Hulladékudvar

Cím: 4123 Soponya 226/7 hrsz.
Telefon:

Oldalak